1969 - 1970 - 1971 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 - 1976 - 1977 - 1978 - 1979 -
- 1980 - 1981 - 1982 - 1983 - 1984 -1985 -1986 - 1987 - 1988 - 1989 - 1990 - 1991 - 1992 -
 
Majstrovstvá SSR: mladší žiaci – 4. 12. 1982 – Žilina
27 kg 1. Bobák M., Michalovce 30 kg 1. Bodnár G., Ml. Rim. Sobota
2. Čurma V., Michalovce 2. Nemec M., VSŽ Košice
3. Mojsej R., Michalovce 3. Gombala P., Ml. Rim. Sobota
33 kg 1. Stoják M., Bardejov 36 kg 1. Lukáč Š., Trnava
2. Fedorečko S., Bardejov 2. Halas V., Štúrovo
3. Bobáľ M., Lučenec 3. Sokol R., Štúrovo
40 kg 1. Šoltýs J., Bardejov 44 kg 1. Šmehýľ S., Žilina
2. Oľha M., Michalovce 2. Jurkovič V., Košice
3. Sahúľ L., Hlohovec 3. Babík J., Ml. Rim. Sobota
48 kg 1. Jezso A., Štúrovo 53 kg 1. Kalvoster M., Poprad
2. Nagy E., Lučenec 2. Kálmár E., Ml. Rim. Sobota
3. Čarnogurský J., Poprad 3. Weisz J., Zvolen
62 kg 1. Janírek V., Dubnica n/V nad 62 kg 1. Péter Š., Mladosť Rim. Sobota
2. Slušný M., Žilina 2. Hruška R., Zvolen
3. Brožek R., Košice 3. Pivko J., Žilina
Majstrovstvá SSR: starší žiaci – 4. 12. 1982 – Žilina
36 kg 1. Adamkovič P., Prešov 40 kg 1. Horecký V., Žilina
2. Novosad S., Pov. Bystrica 2. Uchál Pa., Štúrovo
3. Uchál Pe., Štúrovo
44 kg 1. Mlynár M., Ml. Rim. Sobota 48 kg 1. Smuda J., Ml. Rim. Sobota
2. Barbarík G., Lok. Rim. Sobota 2. Hlinka R., Ml. Rim. Sobota
3. Somogyi R., Košice 3. Szluka R., BSP Bratislava
53 kg 1. Homola V., ZŤS Martin 58 kg 1. Megela M., Ml. Rim. Sobota
2. Čapla S., Trnava 2. Mikula B., Trnava
3. Kéry M., Ml. Rim. Sobota 3. Reusík P., Dubnica n/V
64 kg 1. Fris J., Žilina 72 kg 1. Frídik A., Košice
2. Dvonč M., Žilina 2. Szelecký Z., Štúrovo
3. Rinák V., Košice
Majstrovstvá SSR: dorastenci – 6. 3. 1982 – Bratislava
48 kg 1. Marušin J., Bardejov 53 kg 1. Balciar D., Mladosť Rim. Sobota
; 2. Hlasný M., BSP Bardejov 2. Megela M., Mladosť Rim. Sobota
3. Homola V., Martin 3. Macko D., VSŽ Košice
Árendáč J., Bardejov Tjutčev J., VSŽ Košice
57 kg 1. Hazír Š., Mladosť Rim. Sobota 62 kg 1. Berec J., Bardejov
2. Fris J., Sl. Žilina 2. Zanovit I., Martin
3. Dvonč R., Sl. Žilina 3. Uhrín M., BSP Bratislava
Zigo D., Pov. Bystrica Tefelner R., Sl. Žilina
68 kg 1. Milo J., Sl. Žilina 75 kg 1. Fáber I., SVŠT Bratislava
2. Štetina M., Pov. Bystrica 2. Moravčík M., Sl. Žilina
3. Bardák J., Slávia Prešov 3. Straka R., PS Bratislava
Vašíček P., Slávia Trnava Rusiňák R., Slávia Prešov
nad 75 kg 1. Zvara J., BSP Bratislava
2. Daníšek M., Slávia Žilina
3. Kukla I., BSP Bratislava
Marcin Ľ., Pov. Bystrica
Majstrovstvá SSR: dorastenci – družstvá – 23. 10. 1982 – Bratislava
1. Vinohrady BSP Bratislava 27 bodov
2. Mladosť Rim. Sobota 22
3. Slávia VŠDS Žilina 14
4. Slávia ODPM Bardejov 10
5. ZVL Považská Bystrica 7
Kvalifikačný turnaj o postup do Národnej ligy drastencov: 20. 2. 1982 – Bratislava
1. Vinohrady BSP Bratislava 8 bodov
2. Slávia ODPM Bardejov 6
3. Slávia Prešov 4
4. Slávia SVŠT Bratislava 2
5. Slávia Trnava 0
V SNL dorastencov v r. 1982 štartujú:
1. Mladosť Rim. Sobota
2. Slávia VŠDS Žilina
3. VSŽ Košice
4. ZVL Považská Bystrica
5. Vinohrady BSP Bratislava
6. Slávia ODPM Bardejov
Majstrovstvá SSR: dorastenky – 6. 11. 1982 – Banská Bystrica
50 kg 1. Hanudeľová Z., Prešov 53 kg 1. Lubyová I., Sl. B. Bystrica
2. Kuchárová M., Sl. B. Bystrica 2. Čiefová A., Loko Košice
3. Maleterová M., Loko Košice 3. Danková D., Michalovce
Zaušková Z., LB Zvolen
56 kg 1. Dobrotová N., Sl B. Bystrica 59 kg 1. Sopková E., Prešov
2. Králičeková I., Loko Košice 2. Domeová J., Hlohovec
3. Kocáková A., LB Zvolen 3. Nemtzová Z., BSP Bratislava
Smekalová L., Loko Košice
64 kg 1. Hajossyová S., BSP Bratisl. nad 64 kg 1. Hricová Ľ., Slávia B. Bystrica
2. Kováčová K., Sl. B. Bystrica 2. Majgotová A., Hlohovec
3. Kruzslíková R., Hlohovec 3. Gaľavská M., Loko Košice
Korčáková V., Prešov 4. Špirengová B., Prešov
Majstrovstvá SSR: dorastenky – družstvá – 20. 11. 1982 – Bratislava
1. Slávia PF B. Bystrica 10 bodov
2. Slávia Prešov 7
3. Lokomotíva Košice 7
4. Slovan Patrónka Bratislava 4
5. LB Zvolen 2
6. Vinohrady BSP Bratislava 0
Majstrovstvá SSR: juniori – 15. 5. 1982 – Rimavská Sobota
60 kg 1. Hazír Š., Ml. Rim. Sobota 65 kg 1. Durmik R., BSP Bratislava
2. Miko E., Pov. Bystrica 2. Fulop O., Kolárovo
3. Brunovský R., PS Bratislava 3. Drmaj M., Ml. B. Bystrica
Hríbik P., LB Zvolen Sopkuliak D., ZŤS Martin
71 kg 1. Kozák Z., ZŤS Martin 78 kg 1. Strýček V., PS Bratislava
2. Križan M., BSP Bratislava 2. Škvarek O., Slávia Žilina
3. Škorík Š., Slávi Žilina 3. Papaj L., ZŤS Martin
Houba J., Slávia Žilina Uhliar J., Ml. Rim. Sobota
86 kg 1. Hanák M., ZŤS Martin 95 kg 1. Rethy M., Loko Rim. Sobota
2. Varga R., BSP Bratislava 2. Piniak I., Loko Rim. Sobota
3. Rosina L., Dukla Nitra 3. Gabúl S., LB Zvolen
Pršo S., ZŤS Martin
nad 95 kg 1. Tóth K., Kolárovo
2. Košík P., Dukla Nitra
Majstrovstvá SSR: muži – 20. 2. 1982 – Banská Bystrica
60 kg 1. Kuchárik M., ZŤS Martin 65 kg 1. Šilar M., Dukla B. Bystrica
2. Sporina R., BSP Bratislava 2. Marček P., ZŤS Martin
3. Káčer P., BSP Bratislava 3. Durmik R., BSP Bratislava
Nociar J., SVŠT Bratislava Horvát B., SVŠT Bratislava
4. Hnidka V., VŠDS Žilina 4. Leitmann Š., Slávia Prešov
Hynek T., VSŽ Košice Korčák M., Slávia Prešov
71 kg 1. Ulčník K., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Tobiáš M., Slávia Prešov
2. Jirsák F., Dukla B. Bystrica 2. Horkovič Š., Dukla Žilina
3. Sosna J., Dukla B. Bystrica 3. Korčák Mich., VŠDS Žilina
Ferko J., PS Bratislava Korčák V., Dukla Žilina
4. Strýček V., PS Bratislava 4. Kurian F., VSŽ Košice
Pavelka L., Dukla Žilina Babál J., BSP Bratislava
86 kg 1. Gregor J., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Hefka M., BSP Bratislava
2. Slixbier M., Dukla Žilina 2. Lacina K., Dukla B. Bystrica
3. Svátek J., Slávia Trnava 3. Babinčák A., Dukla B. Bystrica
Král M., VSŽ Košice Šenkár M., ZŤS Martin
4. Vančura V., Dukla Žilina
Pevera I., Dukla Žilina
nad 95 kg 1. Jonáš V., Dukla Žilina
2. Hub P., Dukla Nitra
3. Hefka V., BSP Bratislava
4. Reguli J., ZŤS Martin
5. Zajec M., VŠDS Žilina
Majstrovstvá SSR: muži – družstvá – 30. 10. 1982 – Bratislava
1. Vinohrady BSP Bratislava 42 bodov
2. ZŤS Martin 40
3. Pozemné stavby Bratislava 30
4. VTJ VVŠTTZ Dukla Žilina 26
5. VSŽ Košice 14
6. Slávia PF Prešov 12
7. Slávia SVŠT Bratislava 4
Majstrom SSR družstiev mužov sa stalo družstvo TJ Vinohrady BSP Bratislava.
Majstrovstvá SSR: ženy – 6. 11. 1982 – Banská Bystrica
48 kg 1. Uhrínová M., BSP Bratislava 52 kg 1. Zemanová E., SVŠT Bratislava
2. Degnerová I., Slávia B. Bystrica 2. Čuhová G., Prešov
3. Nemčeková I., SVŠT Bratislava 3. Hrušková A., BSP Bratislava
4. Husivargová A., Prešov 4. Molnárová J., Michalovce
56 kg 1. Kľučiarová Ľ., BSP Bratislava 61 kg 1. Tvrdá D., SVŠT Bratislava
2. Turcerová Ľ., Slávia B., Bystrica 2. Ozoráková R., Patrónka
3. Lubyová I., Slávia B. Bystrica 3. Křížková D., SVŠT Bratislava
4. Fecková J., Prešov 4. Feldbauerová K., BSP Bratislava
66 kg 1. Križanová O., SVŠT Bratislava 72 kg 1. Perželová A., ZŤS Martin
2. Kručinská A., Poprad 2. Mikelová D., ZŤS Martin
3. Hajossyová S., BSP Bratislava 3. Hajossyová J., BSP Bratislava
4. Holodňáková J., Poprad
Majstrovstvá SSR: ženy – družstvá – 20. 11. 1982 – Bratislava
1. Vinohrady BSP Bratislava 22 bodov
2. Slávia SVŠT Bratislava 18
3. Slávia PF Banská Bystrica 16
4. Slovan Patrónka Bratislava 14
5. LB Zvolen 2
Majstrovstvá ČSSR: dorastenci – 27. 3. 1982 – Hradec Králové
48 kg 1. Marušin J., ODPM Bardejov 53 kg 1. Smejkal P., RH Litoměřice
2. Černý M., RH Litoměřice 2. Havel J., TJ Jičín
3. Árendáč J., ODPM Bardejov 3. Martin R., Škoda Plzeň
Živný P., RH Litoměřice Vajskébr P., Škoda Plzeň
57 kg 1. Štrajt F., Sp. ZVÚ Hr. Králové 62 kg 1. Čihánek M., Sl. Kroměříž
2. Hazír Š., Ml. Rim. Sobota 2. Himel R., Modeta Jihlava
3. Baláž M., Mor. Sl. Brno 3. Šlapeta P., Sl. Havířov
Zigo D., ZVL Pov. Bystrica Čurda M., TJ Jičín
68 kg 1. Paclík Z., RH Litoměřice 75 kg 1. Zbožínek J., Slávia Kroměříž
2. Milo J., Slávia Žilina 2. Hampl M., Sp. ZVÚ Hradec Králové
3. Anděl T., RH Ostrava 3. Moravčík M., Slávia Žilina
Mlenský P., Sokol Božtěšice Rusiňák M., Slávia Prešov
nad 75 kg 1. Ringler M., TJ Klatovy
2. Hasil J., Kostice
3. Hora R., Škoda Plzeň
Rybár J., Kostice
Majstrovstvá ČSSR: dorastenci – družstvá – 6. 11. 1982 – Ostrava
1. RH Litoměřice 6 bodov
2. Slávia Kroměříž 6
3. Vinohrady BSP Bratilava 4
4. Baník Ostrava OKD 2
5. Škoda Plzeň 2
Majstrovstvá ČSSR: dorastenky – 4. 12. 1982 – Opava
50 kg 1. Němcová J., Slezan Opava 53 kg 1. Hudecová K., VŠ Praha
2. Horáková M., Sp. Chodov 2. Karlíčková L., Loko Ostrava-Svinov
3. Koutková I., TJ Turnov 3. Lukašíková E., Sp. Hulín
Drobcová L., RH Litoměřice Havlíčková A., Baník Sokolov
56 kg 1. Straková V., Sokol Kostice 59 kg 1. Bartošová J., TJ Turnov
2. Němcová V., Slezan STS Opava 2. Domeová J., Drôtovňa Hlohovec
3. Janalíková R., Loko Ostrava-Svinov 3. Poppová J., Tatran Prachatice
Dobrotová N., Slávia B. Bystrica Smekalová L., Košice
64 kg 1. Marhanová K., Litoměřice nad 64 kg 1. Holíková J., TJ Znojmo
2. Ludviková A., Sl. VŠ Prešov 2. Hricová Ľ., Slávia B. Bystrica
3. Hajossyová A., BSP Bratislava 3. Gemzová I., LIAZ Jablonec
Horová I., Loko Ostrava-Svinov Pauknerová M., TJ Vršovice 1870
Majstrovstvá ČSSR: dorastenky – družstvá – 11. 12. 1982 – Bratislava
1. Lokomotíva Svinov 6 bodov
2. TJ Turnov 6
3. Slávia PF B. Bystrica 4
4. Slávia VŠ Prešov 2
5. Sokol Kostice 2
Majstrovstvá ČSSR: juniori – 2. 10. 1982 - Jičín
60 kg 1. Kuthan Z., Sp. Hr. Králové 65 kg 1. Durmik R., BSP Bratislava
2. Melíšek T., TJ Jičín 2. Jeník T., VŠ Praha
3. Wald R., KS Brno 3. Sýkora P., TJ Jičín
Hurina Č., NHKG Ostrava Soukup M., TJ Jičín
71 kg 1. Chynoranský R., TJ Jičín 78 kg 1. Mareček B., Dukla B. Bystrica
2. Menšík Z., Slávia Kroměříž 2. Štross J., VŠ Praha
3. Kozák Z., ZŤS Martin 3. Zbožínek J., Slávia Kroměříž
Králiček L., VŠ Praha Sýkora S., VŠ Praha
86 kg 1. Fous J., Modeta Jihlava 95 kg 1. Nývlt K., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Dvořák B., NHKG Ostrava 2. Réthy M., SVŠT Bratislava
3. Brožek J., VŠ Praha 3. Slíž J., Baník Karviná
Rosenkranc I., Doly Kladno Rybár J., Sávia Kroměříž
nad 95 kg 1. Furák I., VŠ Praha
2. Řezáč M., TJ Jičín
3. Brýdl Z., Sp. Karosa Vysoké Mýto
4. Vybíral J., MEZ Mohelnice
Majstrovstvá ČSSR: muži – 10. 4. 1982 – Praha
60 kg 1. Šedivák P., VŠ Praha 65 kg 1. Šefl V., Sparta ČKD Praha
2. Varhulík F., Sparta ČKD Praha 2. Kalaš J., Dukla B. Bystrica
3. Kostka J., Dukla B. Bystrica 3. Petřikov P., Dukla B. Bystrica
Bauer F., VŠ Praha Marček P., ZŤS Martin
71 kg 1. Tuma S., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Král J., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Miškela E., Dukla B. Bystrica 2. Štross J., VŠ Praha
3. Dobiáš V., Sp. ZVÚ Hr. Králové 3. Domény A., Dukla B. Bystrica
Letošník M., VŠ Praha Kajer E., Škoda Plzeň
86 kg 1. Sosna J., VŠ Praha 95 kg 1. Lauer J., VŠ Praha
2. Purkert K., Dukla B. Bystrica 2. Babka P., Sp. ZVÚ Hr. Králové
3. Gregor J., Dukla B. Bystrica 3. Lacina K., Dukla B. Bystrica
Švec J., MEZ Mohelnice Čanda F., Dukla B. Bystrica
nad 95 kg 1. Kocman V., Dukla B. Bystrica
2. Furák I., VŠ Praha
3. Nikodým J., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Hruška J., Vršovice 1870
Majstrovstvá ČSSR: muži
Skupina ,,A“ Skupina ,,B“
1. Dukla Banská Bystrica 18 bodov 7. Škoda Plzeň
2. VŠ Praha 16 8. Sparta ČKD Praha
3. Spartak ZVÚ Hradec Králové 14 9. Slávia Kroměříž
4. Baník Ostrava OKD 8 10. Slávia VŠDS Žilina
5. TJ Jičín 4 11. Slezan STS Opava
6. ŽĎAS Žďár n/Sázavou 0 12. Tatran Prachatice
Majstrom ČSSR družstiev mužov sa stalo ASVŠ Dukla Banská Bystrica.
Z I. ligy zostupujú do národných líg družstvá: Tatran Prachatice, Slezan STS Opava, Slávia VŠDS
Žilina a Slávia Kroměříž.
Majstrovstvá ČSSR: ženy – 4. 12. 1982 – Opava
48 kg 1. Haladová H., KIN Dačice 52 kg 1. Zemanová E., SVŠT Bratislva
2. Švecová A., MEZ Mohelnice 2. Hladková K., VŠTJ Technika Brno
3. Husivargová A., Slávia VŠ Praha 3. Hynisová L., VŠ Praha
4. Nemčeková I., SVŠT Bratislava Kudláčková V., Slávia Kroměříž
56 kg 1. Šindlerová L., RH Litoměřice 61 kg 1. Kováčová M., RH Litoměřice
2. Vávrová A., VŠTJ Tech. Brmo 2. Menšíková J., Slávia Kroměříž
3. Ličková J., NHKG Ostrava 3. Kotašková O., VŠ Praha
Uličná P., NHKG Ostrava Zachová A., RH Litoměřice
66 kg 1. Měřinská R., UK Olomouc 72 kg 1. Márniková N., VŠTJ Technika Brno
2. Trávniková H., VŠTJ Brno 2. Polášková P., TJ Gottwaldov
3. Brettová I., RH Litoměřice 3. Stojanová A., TJ Rumburk
4. Kručinská A., Mladosť Poprad 4. Klementová E., Baník Ostrava OKD
nad 72 kg 1. Faksová J., Banik Karviná absolút. 1. Kováčová M., RH Litoměřice
2. Pelantová V., TJ Turnov 2. Faksová J., Baník Karviná 1. máj
3. Podešvová M., Ostrava-Svinov 3. Groborzová R., Baník Karviá 1. máj
Majstrovstvá ČSSR: ženy – družstvá – 11. 12. 1982 – Bratislava
1. RH Litoměřice 8 bodov
2. Baník Karviná 6
3. Technika Brno 4
4. Slávia SVŠT Bratislava 2
5. Vinohrady BSP Bratislava 0
Majstrovstvá Európy: muži – 13.-16. 5. 1982 – Rostock
60 kg 5. Petřikov Pavel , Dukla B. Bystrica
65 kg Šedivák Petr – vypadol v 1. kole
71 kg 3. Tuma Stanislav , Dukla B. Bystrica
78 kg 7.-8. Novotný Roman
86 kg 7.-8. Sosna Jiří
95 kg 9.-12. Lauer Jaromír
nad 95 kg Kocman Vladimír – vypadol v 1. kole
absolútna 9.-12. Kocman Vladimír
Majstrovstvá Európy: juniori – 28. –30. 10. 1982 – Tirgovište (Rumunsko)
nad 95 kg 5. Furák Ivan, VŠ Praha
Vitajte na stránke Viliama Kohúta. NOVINKA !!! KNIHA NÁVŠTEV !!! NOVINKA
1982