1969 - 1970 - 1971 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 - 1976 - 1977 - 1978 - 1979 -
- 1980 - 1981 - 1982 - 1983 - 1984 -1985 -1986 - 1987 - 1988 - 1989 - 1990 - 1991 - 1992 -
 
Majstrovstvá SSR: mladších žiakov – 13. 11. 1983 – Štúrovo
30 kg 1. Príhoda M., Loko Prešov 33 kg 1. Hlasný N., BSP Bratislava
2. Puckaler L., Levice 2. Didi Z., Levice
3. More R., Lokomotíva Prešov 3. Palonder R., Levice
4. Gombala M., Mladosť Rim. Sobota 4. Kiss C. Štúrovo
       
36 kg 1. Dušek H., Levice 39 kg 1. Halász V., JCP Štúrovo
2. Vinkler R., Levice 2. Pintér Š., JCP Štúrovo
3. Chovanec M., ZVL Pov. Bystrica 3. Karaba I., SVŠT Bratislava
4. Sidor R., Prievidza 4. Miček I., SVŠT Bratislava
43 kg 1. Kačerík P., Lučenec 48 kg 1. Molnár T., JCP Štúrovo
2. Zemančík P., Ml. Rim. Sobota 2. Drugda J., Lučenec
3. Lás J., Ml. Rim. Sobota
53 kg 1. Škvarla P., Lokomotíva Prešov
2. Kopec B., SVŠT Bratislava
3. Torma R., Lokomotíva Prešov
 
Majstrovstvá SSR: starší žiaci – 12. 11. 1983 – Štúrovo
36 kg 1. Nemec M., VSŽ Košice 40 kg 1. Mažári M., Mladosť Poprad
2. Bodnár G., Ml. Rim. Sobota 2. Janíček N., ZŤS Martin
3. Gombala P., Ml. Rim. Sobota 3. Rosenberg L., Levice
4. Čurma V., ZV Michalovce 4. Varga J., VSŽ Košice
       
44 kg 1. Lukáč Š., Slávia Trnava 48 kg 1. Jurkovič V., VSŽ Košice
2. Šurina R., Slávia Trnava 2. Baník P., VSŽ Košice
3. Polívka M., ML. Rim. Sobota 3. Sahúl Ľ., Drôtovňa Hlohovec
4. Várady B., VSŽ Košice 4. Mitro J., Slávia Žilina
       
53 kg 1. Jambrich Ľ., Slávia Žilina 58 kg 1. Kalmár E., Ml. Rim. Sobota
2. Jeszo A., JCP Štúrovo 2. Zachar J., Ml. Rim. Sobota
3. Baranec E., Ml. Rim. Sobota 3. Kalvoster M., Ml. Poprad
4. Zoščák J., Slávia Trnava 4. Vraniga J., BSP Bratislava
       
64 kg 1. Kall M., VSŽ Košice 72 kg 1. Peter Š., Ml. Rim. Sobota
2. Lištinský M., Slávia Žilina 2. Kiss R., SVŠT Bratislava
3. Stromko Ľ:, ZŤS Martin 3. Brožek R., VSŽ Košice
4. Baranovský M., Slávia Trnava 4. Slušný M., Slávia Žilina
   
nad 72 kg 1. Hruška R., LB Zvolen
2. Štefina J., ZVL Pov. Bystrica
 
Majstrovstvá SSR: mladších dorastencov – 19. 3. 1983
44 kg 1. Lontoš R., BSP Bratislava 48 kg 1. Szluka R., BSP Bratislava
2. Ucháľ P., Lipt. Hrádok 2. Slaný B., Dukla B. Bystrica
3. Šoltýs J., Bardejov 3. Vlčko F., Slávia Trnava
Várady B., Košice Rovňák V., Michalovce
       
53 kg 1. Homola V., ZŤS Martin 57 kg 1. Tevec S., SVŠT Bratislava
2. Árendáč J., Bardejov 2. Kalvoster M., Mladosť Poprad
3. Hlasný M., BSP Bratislava 3. Matúšek J., BSP Bratislava
Hlinka R., Ml. Rim. Sobota Zachar J., Ml. Rim. Sobota
       
62 kg 1. Zigo D., Pov. Bystrica 68 kg 1. Milo J., Slávia Žilina
2. Macko Ľ., VSŽ Košice 2. Fris J., Slávia Žilina
3. Széky P., VSŽ Košice 3. Šimko P., BSP Bratislava
Škorík M., Slávia Žilina Vitkovič Š., BSP Bratislava
       
75 kg 1. Barto I., Ml. Rim. Sobota nad 75 kg 1. Faber I., SVŠT Bratislava
2. Štefina M., Pov. Bystrica 2. Daníšek M., Slávia Žilina
3. Fridik A., VSŽ Košice 3. Hruška R., LB Zvolen
4. Hruška R., LB Zvolen
   
absolút. 1. Faber I., SVŠT Bratislava
2. Milo J., Slávia Žilina
3. Barto I., Ml. Rim. Sobota
Friss J., Slávia Žilina
 
Majstrovstvá SSR: mladší dorastenci – družstvá – 23. 10. 1983 – Žilina
1. Vinohrady BSP Bratislava 34 bodov
2. Mladosť Rim. Sobota 27
3. VSŽ Košice 20
4. Slávia VŠDS Žilina 18
5. ODPM Bardejov 15
6. ZVL Pov. Bystrica 6
 
Kvalifikácia do NL mladších dorastencov 1983: 22. 1. 1983 – Pov. Bystrica
1. VSŽ Košice 10 bodov
2. ZVL Pov. Bystrica 8
3. Slávia Trnava 6
4. Slávia Prešov 4
5. Poprad 2
6. ZŤS Dubnica n/V 0
 
Majstrovstvá SSR: dorastenky – 19. 11. 1983 – Prešov
47 kg 1. Kraslová M., Slávia Prešov 50 kg 1. Hanudeľová Z., Slávia Prešov
2. Nádaždyová G., Patrónka Bratislava 2. Plichtová M., Lokomotíva Košice
3. Babčanská S., Slávia Žilina 3. Zaušková Z., LB Zvolen
4. Geržová Z., Patrónka Bratislava 4. Belasová S., ZVL Pov. Bystrica
       
53 kg 1. Hajdučková E., ZV Michalovce 56 kg 1. Lubyová I., Sl. PF B. Bystrica
2. Čiefová A., okomotíva Košice 2. Bardáková J., Slávia Prešov
3. Ivančová M., Slávia Prešov 3. Domeová J., Sl. SVŠT Bratislava
4. Kapriová A., Baník Prievidza
       
59 kg 1. Sopková E., Slávia Prešov 64 kg 1. Csibová K., JCP Štúrovo
2. Králičeková I., Loko Košice 2. Belová K., Slávia Žilina
3. Tothová E., Sl. PF B. Bystrica 3. Smekalová L., Lokomotíva Košice
4. Ďuricová O., LB Zvolen 4. Steinerová G., Sl. PF B. Bystrica
   
nad 64 kg 1. Hlavinová M., Baník Prievidza
2. Gaľavská M., Lokomotíva Košice
3. Hricová Ľ., Sl. PF B. Bystrica
4. Špirengová B., Slávia Prešov
 
Majstrovstvá SSR: starších dorastencov – 23. 4. 1983 – Považská Bystrica
55 kg 1. Marušín J., Bardejov 60 kg 1. Hríbik P., Dukla B. Bystrica
2. Árendáč J., Bardejov 2. Tjutčev J., VSŽ Košice
3. Babušák R., Ml. Rim. Sobota 3. Žvach D., BSP Bratislava
Homola V., ZŤS Martin Zigo D., Pov. Bystrica
       
65 kg 1. Pozník P., Pov. Bystrica 71 kg 1. Fris R., Slávia Žilina
2. Mašura Ľ., BSP Bratislava 2. Štefina M., Pov. Bystrica
3. Litavec V., Bardejov 3. Suk J., Dukla B. Bystrica
Lipovský M., PS Bratislava Matúš P., BSP Bratislava
       
78 kg 1. Strýček V., PS Bratislava 86 kg 1. Hanák M., ZŤS Martin
2. Jakubík J., ZŤS Martin 2. Zvara J., BSP Bratislava
3. Hutyra E., Slávia Žilina 3. Mikolaj R., Prešov
Uhliar J., Ml. Rim. Sobota
       
95 kg 1. Pindiak I., L. Rim. Sobota nad 95 kg 1. Vince T., Loko Rim. Sobota
2. Levay A., Prešov
3. Réty M., Slávia Žilina
4. Sivák I., ZŤS Martin
 
Majstrovstvá SSR: muži – 26. 2. 1983 – Bratislava
60 kg 1. Kuchárik M., ZŤS Martin 65 kg 1. Dyntar M., Dukla B. Bystrica
2. Leitmann Š., Slávia Prešov 2. Májovský V., BSP Bratislava
3. Urban L., Dukla B. Bystrica 3. Horvát B., SVŠT Bratislava
Hynek T., VSŽ Košice Janošík J., Dukla B. Bystrica
5. Kohút V., ZV Michalovce
71 kg 1. Ulčník K., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Vašek L., Dukla B. Bystrica
2. Smrčka J., Dukla B. Bystrica 2. Domény A., Dukla B. Bystrica
3. Korčák V., Slávia Prešov 3. Tobiáš ., VSŽ Košice
Pokorný R., Dukla B. Bystrica Škorík Š., Dukla Žilina
5. Ferko J., PS Bratislava 5. Bábal J., BSP Bratislava
Jakubík J., Pov. Bystrica
       
86 kg 1. Gregor J., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Berg J., Dukla B. Bystrica
2. Pršo S., ZŤS Martin 2. Král M., VSŽ Košice
3. Sukupčák P., Dukla Žilina 3. Šenkár M., Slávia Žilina
Žák E., PS Bratislava Merschitz V., BSP Bratislava
       
nad 95 kg 1. Tvrdý Š., BSP Bratislava absolút. 1. Babinčák A., Dukla B. Bystrica
2. Svoboda J., Dukla B. Bystrica 2. Reguli ., ZŤS Martin
3. Svoboda J., Dukla Žilina 3. Bereš P., BSP Bratislava
Kolárovič M., Slávia Trnava Berg J., Dukla B. Bystrica
 
Majstrovstvá SSR: muži – družstvá – 1983
1. Vinohrady BSP Bratislava 32 bodov
2. ZŤS Martin 27
3. Slávia VŠDS Žilina 21
4. VSŽ Košice ?
5. PS Bratislava ?
6. VTJ Dukla Žilina ?
 
Kvalifikačný turnaj o postup do SNL mužov 1984: 10. 12. 1983 – Pov. Bystrica
1. Slávia UPJŠ Prešov 6 bodov
2. PS Bratislava 4
3. ZVL Pov. Bystrica 3
4. Slávia SVŠT Bratislava 0
 
Do SNL 1984 postupujú Slávia UPJŠ Prešov a PS Bratislava

Majstrovstvá SSR: ženy – 5. 11. 1983 – Bratislava
48 kg 1. Nemčeková I., Slávia SVŠT 52 kg 1. Zemanová E., Slávia SVŠT Bratislava
2. Degnerová I., Sl. PF B. Bystrica 2. Kolesárová S., Sl. PF B. Bystrica
3. Šimonová Z., Michalovce 3. Káčerová M., BSP Bratislava
4. Kmentová R., BSP Bratislava 4. Čurgaliová Z., BSP Bratislava
       
56 kg 1. Domeová J., SVŠT Bratislava 61 kg 1. Ozoráková R., Patrónka Bratislava
2. Lubyová ., Sl. PF B. Bystrica 2. Machovičová K., LB Zvolen
3. Kľučiarová Ľ., BSP Bratislava 3. Hluchá A., Sl. PF B. Bystrica
4. Čuhová G., Slávia Prešov 4. Dobrotová N., Sl. PF B. Bystrica
       
72 kg 1. Fašková E., PF B. Bystrica nad 72 kg 1. Danková A., SVŠT Bratislava
2. Vašková A., BSP Bratislava 2. Slivková E., LB Zvolen
   
absolút. 1. Danková A., SVŠT Bratislava
2. Slivková E., LB Zvolen
3. Vašková A., BSP Bratislava
4. Fašková E., Slávia PF B., Bystrica
 
Majstrovstvá SSR: ženy – družstvá – 5. 11. 1983 – Bratislava
1. Slávia SVŠT Bratislava 6 bodov
2. Slávia PF Banská Bystrica 4
3. Vinohrady BSP Bratislava 2
4. Zemplín Michalovce 0
 
Majstrovstvá ČSFR: mladší dorastenci – 21. 5. 1983 – Jablonec n/A
44 kg 1. Brendl V., TJ Jičín 48 kg 1. Kašuba J., Baník Ostrava OKD
2. Salaba R., Spoje Praha 2. Zaremba D., NHKG Ostrava
3. Kawulok P., Baník Karviná 3. Bakula P., Jiskra Běchyně
Drahota P., Vršovice 1870 Mrázek F., Vršovce 1870
       
53 kg 1. Krejza K., RH Litoměřice 57 kg 1. Věnsek J., Baník Ostrava OKD
2. Uhlář S., NHKG Ostrava 2. Kyzivát R., TJ Jičín
3. Kotz M., Sokol Rochlice 3. Zima R., VŠ Praha
Matějček J., VŠ Praha Jiřič S., TJ Jičín
       
62 kg 1. Eliáš P., Spartak Hulín 68 kg 1. Mlenský P., VŠ Praha
2. Havel J., TJ Jičín 2. Veselý L., VŠ Praha
3. Zigo D., ZVL Pov. Bystrica 3. Paťho P., Tatran Prachatice
Melíšek P., Spoje Praha Milo J., Slávia VŠDS Žilina
       
75 kg 1. Humpl M., Sp. Hr. Králové nad 75 kg 1. Faber I., Slávia SVŠT Bratislava
2. Baloun R., České Budejovice 2. Janda P., RH Litoměřice
3. Paclík Z., RH Litoměřice 3. Vašica M., Baník Ostrava OKD
Gregor L., Modeta Jihlava Hueber J., Baník Ostrava OKD
 
Majstrovstvá ČSFR: mladší dorastenci – družstvá – 12. 11. 1983 – Turnov
1. TJ Jičín 10 bodov
2. VŠ Praha 8
3. Baník Ostrava OKD 4
4. Mladosť Rim. Sobota 4
5. Spartak ZVÚ Hradec Králové 4
 
Majstrovstvá ČSFR: dorastenky – 10. 12. 1983 - Dačice
47 kg 1. Szabová P., Meochema Přerov 50 kg 1. Kořenská L., KIN Dačice
2. Lintnerová J., RH Litoměřice 2. Hamzová J., Spartak Hulín
3. Kraslová M., Sl. VŠ Prešov 3. Horáková M., Baník Sokolov
Ševčíková A., Spartak Hulín Hanudelová Z., Sl. VŠ Prešov
       
53 kg 1. Hudecová K., VŠ Praha 56 kg 1. Kyzivátová R., TJ Turnov
2. Matoušková P., Loko Dečín 2. Lubyová I., Slávia PF B. Bystrica
3. Skramunská J., Spartak Hulín 3. Domeová J., Slávia SVŠT Bratislava
Poledňáková A., Sport Kroměříž Grunerová V., Loko Dečín
       
59 kg 1. Straková V., Sokol Kostice 64 kg 1. Marhanová K., RH Litoměřice
2. Horová I., Loko Ostrava 2. Kostková P., Moravská Slávia Brno
3. Batrlová M., Sport Kroměříž 3. Kollerová J., TJ Znojmo
Králičeková I., Loko Košice Kudláčková J., TJ Holice
   
nad 64 kg 1. Rybarová E., Sokol Kostice
2. Molíková J., TJ Znojmo
3. Hrobárová R., Spartak Hulín
Kostková H., Loko Ostrava
 
Majstrovstvá ČSFR: dorastenky – družstvá – 11. 12. 1983 – Dačice
1. Slávia VŠ Prešov 8 bodov
2. Lokomotíva Ostrava 5
3. Spartak Hulín 4
4. RH Litoměřice 3
5. Slávia PF Banská Bystrica 0
 
Majstrovstvá ČSFR: starší dorastenci (juniori) – 8. 10. 1983 – Hradec Králové
55 kg 1. Smejkal R., RH Litoměřice 60 kg 1. Borbély R., Baník Ostrava
2. Foltýn R., Sl. Kroměříž 2. Svitič J., Baník Ostrava
3. Árendáč J., Sl. ODPM Bardejov 3. Štrajt F., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Pfeifer R., Baník Ostrava Věnsek J., Baník Ostrava
       
65 kg 1. Vyčítal J., TJ Jičín 71 kg 1. Slabý J., RH Litoměřice
2. Sýkora P., TJ Jičín 2. Králiček L., VŠ Praha
3. Škvor J., RH Litoměřice 3. Mlenský P., VŠ Praha
Čihánek M., Sl. Kroměříž Kozák Z., ZŤS Martin
       
78 kg 1. Sosna Z., Sparta ČKD Praha 86 kg 1. Votruba V., RH Litoměřice
2. Štross J., VŠ Praha 2. Husber I., Baník Ostrava
3. Sýkora S., VŠ Praha 3. Zvara J., BSP Bratislava
Zbožínek J., Sl. Kroměříž Zupko P., Sl. Havířov
       
95 kg 1. Nývlt K., Sp. Hr. Králové nad 95 kg 1. Řezáč M., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Hasil J., Sokol Kostice 2. Brýdl Z., Sp. Karosa Vys. Mýto
3. Raška V., KS Brno 3. Rybár J., Sokol Kostice
Levay A., Sl. UPJŠ Prešov
 
Majstrovstvá ČSFR: muži – 10. 4. 1983 – Jičín
60 kg 1. Šedivák P., VŠ Praha 65 kg 1. Kríž J., Dukla B. Bystrica
2. Petřikov P., Dukla B. Bystrica 2. Kalaš J., Sp. ZVÚ Hr. Králové
3. Bauer F., VŠ Praha 3. Šefl V., Sparta ČKD Praha
Štěpánek J., Škoda Plzeň Jánošík J., Dukla B. Bystrica
       
71 kg 1. Letošník M., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Král J., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Tuma S., Dukla B. Bystrica 2. Mareček B., Dukla B. Bystrica
3. Smrčka J., Dukla B. Bystrica 3. Kulich M., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Ulčník K., Dukla B. Bystrica Novotný R., Sp. ZVÚ Hr. Králové
       
86 kg 1. Sosna J., VŠ Praha 95 kg 1. Lauer J., VŠ Praha
2. Purkert K., Baník Ostrava OKD 2. Vohanka J., VŠ Praha
3. Tomek J., Sp. ZVÚ Hr. Králové 3. Berg J., Dukla B., Bystrica
Gregor J., Dukla B. Bystrica Drahoš L., Tatran Prachatice
   
nad 95 kg 1. Kocman V., VŠ Praha
2. Popelák P., TJ Jičín
3. Řezáč M., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Furák I., VŠ Praha
 
Majstrovstvá ČSFR: muži – absolútna kategória – 5. 11. 1983 – Praha
1. Sosna J., VŠ Praha
2. Berg J., Dukla B. Bystrica
3. Mareček B., Dukla B. Bystrica
Gregor J., Dukla B. Bystrica
 
Majstrovstvá ČSFR: muži – družstvá – 1983
1. VŠ Praha 26 bodov
2. Dukla Banská Bystrica 20
3. Sp. ZVÚ Hradec Králové 14
4. Škoda Plzeň 8
5. Baník Ostrava 16
6. TJ Jičín 10
7. Sparta ČKD 8
8. ŽĎAS Žďár n/Sázavou 2
 
Majstrovstvá ČSFR: ženy – 26. 11. 1983 – Turnov
48 kg 1. Haladová H., KIN Dačice 52 kg 1. Skládalová A., TJ Gottwaldov
2. Švecová A., MEZ Mohelnice 2. Šilárová J., MEZ Mohelnice
3. Švarcová A., Sparta ČKD Praha 3. Zemanová E., Slávia SVŠT Bratislava
Nemčeková I., Sl. SVŠT Bratislava Čmielová D., Baník Karviná 1. máj
56 kg 1. Šindlerová L., RH Litoměřice 61 kg 1. Kováčová M., VŠ Praha
2. Vávrová A., TJ Gottwaldov 2. Ing. Kotášková O., VŠ Praha
3. Uličná P., NHKG Ostrava 3. Jakubcová D., Technika Brno
Píšová I., Loko Ostrava Rubešová A., Sparta ČKD Praha
66 kg 1. Groborzová R., Baník Karviná 72 kg 1. MUDr. Měřinská M., Sp. Hr. Králové
2. Marhanová K., RH Litoměřice 2. Trávniková H., Technika Brno
3. Zoubková B., Technika Brno 3. Hromádková I., RH Litoměřice
Jislová L., TJ Turnov 4. Gemsová I., LIAZ Jablonec n/N
nad 72 kg 1. Faksová J., Slezan Opava absolút. 1. Šindlerová L., RH Litoměřice
2. Ing. Pelantová V., TJ Turnov 2. Kováčová M., VŠ Praha
3. Danková A., Slávia SVŠT Bratislava 3. Groborzová R., Baník Karviná 1. Máj
 
Majstrovstvá ČSFR: ženy – družstvá – 27. 11. 1983 – Turnov
1. VŠ Praha 4 body
2. RH Litoměřice 4
3. Slávia SVŠT Bratislava 4
4. TJ Turnov 0
 
Majstrovstvá Európy: muži – 12.-15. 5. 1983 – Paríž (Francúzsko)
65 kg 2. Kríž Jaroslav, Dukla B. Bystrica
 
Majstrovstvá Sveta: muži – 12.-15. 10. 1983 – Moskva (Rusko)
60 kg Petřikov Pavel, Dukla B. Bystrica – bez umiestnenia
65 kg Kříž Jaroslav, Dukla B. Bystrica – bez umiestnenia
71 kg Tuma Stanislav, Dukla B. Bystrica – bez umiestnenia
86 kg 5. Purkert Karel
nad 95 kg 9. Kocman Vladimír, Dukla B. Bystrica
OPEN 2. Kocman Vladimír, Dukla B. Bystrica
Vitajte na stránke Viliama Kohúta. NOVINKA !!! KNIHA NÁVŠTEV !!! NOVINKA
1983