1969 - 1970 - 1971 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 - 1976 - 1977 - 1978 - 1979 -
- 1980 - 1981 - 1982 - 1983 - 1984 -1985 -1986 - 1987 - 1988 - 1989 - 1990 - 1991 - 1992 -
 
Majstrovstvá SSR: mladší žiaci – 5. 12. 1987 – TJ ZŤS Martin
30 kg 1. Brynda P., Dubnica 34 kg 1. Dubovský J., Levice
2. Tancoš Š., Kolárovo 2. Nagy A., Lučenec
3. Pokrývka B., Trnava 3. Žiak R., Martin
Holeci I., SVŠT Bratislava Havran J., Lučenec
       
37 kg 1. Datko R., Lučenec 40 kg 1. Ivan J., Levice
2. Očenáš A., BSP Bratislava 2. Augustín M., Trnava
3. Tománek J., PS Bratislava 3. Andráš I., Lok. Rim. Sobota
Bubák M., Lučenec Rác A., Martin
       
44 kg 1. Nikel F., Ml. Rim. Sobota 48 kg 1. Macák M., BSP Bratislava
2. Kuľka Ľ., Bardejov 2. Capák E., Lok. Rim. Sobota
3. Zán P., Ml. Rim. Sobota 3. Zelman P., Pezinok
Haulitusz R., Kolárovo Havran Ľ., Lučenec
       
53 kg 1. Olajec Š., PS Bratislava 58 kg 1. Bartok M., PS Bratislava
2. Tomášik M., Martin 2. Vavrík P., Dubnica
3. Kopýtko R., Pezinok 3. Bindáč A., Levice
Kyseľ R., Žilina Vereš P., Ml. Žilina
   
nad 58 kg 1. Bárta M., Nitra
2. Moravčík J., PS Bratislava
3. Pokorný P., Ml. Žilina
 
Majstrovstvá SSR: starších žiakov – 7. 11. 1987 – TJ Juhcelpap Štúrovo
36 kg 1. Ambrozy E., ČH Prešov 40 kg 1. Maník I., Ml. Rim. Sobota
2. Surgent M., ČH Prešov 2. Dančo M., Lučenec
3. Németh A., Štúrovo 3. Užovič O., BSP Bratislava
Korba R., Bardejov Lipka M., Slávia Prešov
       
44 kg 1. Pavlík J., Slávia Trnava 48 kg 1. Tománek M., SVŠT Bratislava
2. Kompauer M., BSP Blava 2. Krajčík R., Topolčany
3. Zofčák N., VSŽ Košice 3. Schovanec M., ZŤS Martin
Rácz M., ZŤS Martin Stopka V., SVŠT Bratislava
       
53 kg 1. Belfi R., Levice 58 kg 1. Schovanec I., ZŤS Martin
2. Majcinger V., VSŽ Košice 2. Gajan M., Poprad
3. Matuszek M., SVŠT Blava 3. Plašek R., ZŤS Martin
Fedor V., Slávia Prešov Lipták Ľ., Bardejov
       
64 kg 1. Madej M., VSŽ Košice 72 kg 1. Havlík Ľ., Slávia Prešov
2. Marto M., Ml. Rim. Sobota 2. Šulek R., PS Bratislava
3. Baláž L., BSP Bratislava 3. Komloš., Slávia Prešov
Szábo A., Ml. Rim. Sobota Utis I., Ml. Rim. Sobota
   
nad 72 kg 1. Markovič M., Lučenec
2. Turányi P., Nitra
3. Olszinsky B., Slávia Prešov
Hargaš P., Hlohovec
 
Majstrovstá SSR: mladšie žiačky – 21. 11. 1987 – TJ ZVL Považská Bystrica
30 kg 1. Lukačinová D., Humenné 33 kg 1. Karabínová A., Humenné
2. Viravcová L., Humenné 2. Gombalová A., Ml. Rim. Sobota
3. Hermanová V., Humenné 3. Gaššová K., Pov. Bystrica
Šugárová Z., SVŠT Blava Stránska J., Humenné
       
40 kg 1. Šadláková H., Pov. Bystrica 44 kg 1. Jarošová M., Lok. Košice
2. Polláková S., BSP Bratislava 2. Turčínová M., Pezinok
3. Petreková M., Hlohovec 3. Furtáková Z., Žilina
Dovalová J., Ml. Rim. Sobota Besterciová A., Michalovce
       
48 kg 1. Vargová Ž., Lok. Košice 54 kg 1. Kozáková G., Humenné
2. Janíková D., Sl. B. Bystrica 2. Terkovičová M., Rapid Bratislava
3. Petrová J., Patronka Blava 3. Miškovičová M., Hlohovec
Drimalová M., Žilina
   
nad 54 kg 1. Kelečéniová Š., Štúrovo
2.Marianková M., Žilina
 
Majstrovstvá SSR: starších žiačok – 24. 10.1987 – TJ Lokomotíva Peziok
36 kg 1. Mattiová K., Humenné 40 kg 1. Repčíková A., Ilava
2. Pavlovčinová A., Poprad 2. Knížková Z., Slávia B. Bystrica
3. Némethová M., SVŠT Blava 3. Masárová M., Prievidza
       
44 kg 1. Gecková Z., Zem. Michalovce 48 kg 1. Vašíčková A., Hlohovec
2. Drimalová E., Žilina 2. Adamíčková Ž., Hlohove
3. Kitanová P., Poprad 3. Marmulová B., Patronka Blava
4. Bohunská A., Patronka Parobková D., Zvolen
       
53 kg 1. Jandlerová A., Patronka Blava 58 kg 1. Mateašíková Z., Hlohovec
2. Kovačičová M., Nitra 2. Kollárová I., Štúrovo
3. Kerestešová M., Martin 3. Petáková S., Humenné
Hrončeková M., Martin Ferenciová E., Zvolen
       
64 kg 1. Burianová D., Zvolen nad 64 kg 1. Krišková J., Pezinok
2. Furová H., Prievidza 2. Kollárová A., Štúrovo
3. Hutková A., Martin 3. Marianková Z., Žilina
 
Majstrovstvá SSR: dorastencov – 4. 4. 1987 – ASVŠ Dukla Banská Bystrica
44 kg 1. Príhoda M., ČH Prešov 48 kg 1. Čurma V., SVŠM B. Bystrica
2. Pavlík J., Hlohovec 2. Bobáľ M., Lučenec
3. Matuszek M., Pezinok 3. Sahúl V., Hlohovec
Motoška M., Ml. Rim. Sobota Bobák M., Zemplín Michalovce
       
53 kg 1. Petr Ľ., Poprad 57 kg 1. Lukáč Š., Trnava
2. Gombala P., Ml. Rim. Sobota 2. Karaba I., Slávia SVŠT Blava
3. Matel I., Slávia SVŠT Blava 3. Čopák G., Zemplín Michalovce
Šarkády D., BSP Bratislava Jáger R., BSP Bratislava
       
62 kg 1. Hornik J., SVŠM Dukla B. B. 68 kg 1. Kolesár P., SVŠM Dukla B. B.
2. Koky A., SVŠM Dukla B. B. 2. Turčáni S., Považská Bystrica
3. Šurina R., Trnava 3. Kolcún P., ČH Prešov
Babjak P., SVŠM Dukla B. B. Kondáš P., VSŽ Košice
       
75 kg 1. Kačmar O., ČH Prešov nad 75 kg 1. Žilka P., SVŠM Dukla B. B.
2. Pavlík R., Hlohovec 2. Matušek M., BSP Bratislava
3. Šomorsi R., Ml. Rim. Sobota 3. Toman M., Dubnica
Skalský M., PS Bratislava Brož L., VLÚ Prešov
 
Majstrovstvá SSR: dorastenci – družstvá – 31. 10. 1987 – Bratislava
1. Slávia SVŠT Bratislava 34 bodov
2. Mladosť Poprad 34
3. ČH Prešov 29
4. Slávia Trnava 25
5. VSŽ Košice 16
6. ZŤS Martin 14
7. Mladosť Rim. Sobota 12
8. Vinohrady BSP Bratislava 6
 
Majstrom SSR družstiev dorastencov sa stalo družstvo Slávia SVŠT Bratislava.
 
Kvalifikácia do SNL dorastencov: 17. 1. 1987 – Bratislava
1. ČH Prešov 6 bodov
2. Slávia SVŠT Bratislava 4
3. ZVL Považská Bystrica 2
4. Pozemné Stavby Bratislava 0
5. Juhcelpap Štúrovo 0
 
Do SNL dorastencov 1987 postupujú družstvá ČH Prešov a Slávia SVŠT Bratislava.
 
Majstrovstvá SSR: dorastenky – 6. 6. 1987 – TJ Lokomotíva Pezinok
47 kg 1. Pistovčáková J., Prievidza 50 kg 1. Gecková A., Zemplín Michalovce
2. Kilhofová E., Pezinok 2. Žigmundová Z., Slávia B. Bystrica
3. Marmulová B., Patronka Blava 3. Poláčiková R., Hlohovec
Jelchová B., Zvolen Slatinská K., BSP Bratislava
       
53 kg 1. Mateašíková Z., Hlohovec 56 kg 1. Bocová H., BSP Bratislava
2. Dušeková S., Pezinok 2. Michalovčíková I., Zemplín Michalovce
3. Surovcová J., BSP Bratislava 3. Andrašová Ľ., Ml. Rim. Sobota
Hanzelová E., Sl. Žilina 4. Michalcová T., Prievidza
       
59 kg 1. Sládeková L., BSP Bratislava 64 kg 1. Hefková K., BSP Bratislava
2. Šišulákova Z., Prieviza 2. Cifraničová Ž., Lok. Košice
3. Čonková M., Zemplín Michalovce 3. Kostková A., Prievidza
4. Feldmajerová D., Slávia Bratislava Jancová D., Slávia Žilina
   
nad 64 kg 1. Baginová N., Pezinok
2. Hupková V., Pezinok
3. Korpicsová M., BSP Bratislava
Prnová K., BSP Bratislava
 
Majstrovstva SSR: dorastenky – družstvá – 6. 6. 1987 – Pezinok
1. Vinohrady BSP Bratislava
2. Baník Cígeľ Prievidza
3. Zemplín Vihorlat Michalovce
Lokomotíva Pezinok
5.-7. Lokomotíva Košice
Slávia PF Banská Bystrica
LB Zvolen
 
Majstrovstvá SSR: juniorov – 30. 5. 1987 – TJ Mladosť ODPM Rimavská Sobota
55 kg 1. Bodnár M., Ml. Rim. Sobota 60 kg 1. Koky A., SVŠ-M B. Bystrica
2. Petr Ľ., Poprad 2. Jendželovský M., Slávia Žilina
3. Mitro J., Slávia Žilina 3. Žargalín Bat-Olzij, PS Bratislava
Ilavský J., Poprad Lantoš R., SVŠ-M B. Bystrica
5. Donner M., SVŠT Bratislava 5. Arendáč J., VSŽ Košice
Matel I., SVŠT Bratislava Malovec K., Trnava
       
65 kg 1. Zigo D., Slávia Žilina 71 kg 1. Heller R., ASVŠ Dukla B. Bystrica
2. Smuda J., SVŠ-M B. Bystrica 2. Megela M., SVŠT Bratislava
3. Jambrich Ľ., Slávia Žilina 3. Kalvoster M., SVŠ-M B. Bystrica
Babjak P., SVŠ-M B. Bystrica Dvonč M., Slávia Žilina
5. Mudrončák M., Poprad 5. Széky P., VVLŠ SNP Košice
Kolenčík M., VVLŠ Košice Šomoray R., Ml. Rim. Sobota
       
78 kg 1. Zachar J., Ml. Rim. Sobota 86 kg 1. Ivanka I., ASVŠ Dukla B. Bystrica
2. Bona M., SVŠT Bratislava 2. Hampl M., ASVŠ Dukla B. Bystrica
3. Major M., VLU Prešov 3. Žilka V., SVŠ-M B. Bystrica
Skalský M., SVŠT Bratislava Stromko Ľ., Martin
5. Šmíd P., VTJ Žilina 5. Barto I., BSP Bratislava
Komora A., Slávia Prešov Kuneš M., VLU Prešov
       
95 kg 1. Slovinec M., SVŠ-M B. B. nad 95 kg 1. Rakowský R., VTJ Žilina
2. Hruška R., Zvolen
3. Feistauer J., VTJ Žilina
 
Poradie oddielov podľa umiestnenia pretekárov na M – SSR: juniori
1. SVŠ-M Banská Bystrica 31 bodov
2. Slávia VŠDS Žilina 21
3. ASVŠ Dukla Banská Bystrica 19
4. Slávia SVŠT Bratislava 16
5. Mladosť ODPM Rim. Sobota 15,5
6. VTJ Žilina 11,5
 
Majstrovstvá SSR: muži – 20. 6. 1987 - ASVŠ Dukla Banská Bystrica
60 kg 1. Marušin J., Dukla B. Bystrica 65 kg 1. Svitič J., Dukla B. Bystrica
2. Borbély R., Dukla B. Bystrica 2. Kuchárik M., Dukla B. Bystrica
3. Koky A., SVŠ-M B. Bystrica 3. Kallay J., VSŽ Košice
Jendželvský M., Slávia VŠDS Žilina Zigo D., Slávia VŠDS Žilina
5. Malovec K., Slávia Trnava 5. Pozník P., Považská Bystrica
Arendáč J., VSŽ Košice Smuda J., SVŠ-M B. Bystrica
       
71 kg 1. Kozák Z., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Strýček V., PS Bratislava
2. Ulčník K., Dukla B. Bystrica 2. Oros P., VSŽ Košice
3. Heller R., Dukla B. Bystrica 3. Riňák V., SVŠ-M B. Bystrica
Sadiv P., PS Bratislava Gríger Ján ZŤS Martin
5. Kalvoster M., SVŠ-M B. Bystrica 5. Kurian F., VSŽ Košice
Kiss O., VSŽ Košice Kalavach M., VVLŠ SNP Košice
       
86 kg 1. Hampl M., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Šenkár M., Dukla B. Bystrica
2. Jakubík J., Martin 2. Rydžovský V., Dukla B. Bystrica
3. Jukl T., BSP Bratislava 3. Babinčák A., VSŽ Košice
Ivanka I., Dukla B. Bystrica Babinčák L., SVŠ-M B. Bystrica
5. Dom J., Martin 5. Hasil J., Dukla B. Bystrica
Rosenkrác O., VVLŠ SNP Košice Slovinec M., SVŠ-M B. Bystrica
       
nad 95 kg 1. Řezáč M., Dukla B. Bystrica abs. kat. 1. Tobiáš M., VSŽ Košice
2. Čanda P., Dukla B. Bystrica 2. Strýček V., PS Bratislava
3. Chalányi I., Hlohovec 3. Slovinec M., SVŠ-M B. Bystrica
4. Lipjanec J., VSŽ Košice Jakubík M., Martin
5. Mikuš Ľ., Dubnica 5. Sivák I., Martin
Minarovič J., Trnava Svátek J., Trnava
 
Majstrovstvá SSR: muži – družstvá – 7. 11. 1987 – Bratislava
1. ZŤS Martin 34 bodov
2. Pozemné stavby Bratislava 26
3. Slávia VŠDS Žilina 26
4. Vinohrady BSP Bratislava 20
5. VVLŠ SNP Košice 8
6. ZVL Považská Bystrica 6
 
Majstrovstvá SSR: ženy – 14. 3. 1987- ZJ ZVL Považská Bystrica
48 kg 1. Husivargová A., Sl. Prešov 52 kg 1. Surovcová J., BSP Bratislava
2.Geržová Z., Pat. Bratislava 2. Hanueľová Z., Sl. Prešov
3. Žigmundová Z., Sl. Ban. Bystrica 3. Degnerová I., Sl. Ban. Bystrica
Papíková L., Patronka Bratislava 4. Nadaždyová G., Patronka Bratislava
       
56 kg 1. Kraslová M., Sl. Prešov 61 kg 1. Jánošíkova M., BSP Bratislava
2. Sedláčková A., Sl. Prešov 2. Šalková G., Lučenec
3. Volentierová J., Sl. B. Bystrica 3. Sopková E., Sl. Prešov
Slamková Z., Sl. Žilina Nurková Ľ., Zemplín Michalovce
       
66 kg 1. Fábryová P., Patronka Blava 72 kg 1. Kručinská A., Sl. Prešov
2. Kapriová A., Prieviza 2. Zajíčková M., Patronka Bratislava
3. Ľavčíková J., Pov. Bystrica 3. Prnová K., BSP Bratislava
Kludajová T., Pov. Bystrica 4. Michalová A., Prievidza
   
nad 72 kg n e o b s a d e né
 
Majstrovstvá SSR: ženy – družstvá
1. Slávia Prešov UPJŠ
2. Slovan Patronka Bratislava
3. Vinohrady BSP Bratislava
4. Slávia PF Banská Bystrica
 
Majstrovstvá ČSSR: starší žiaci – 28. 11. 1987 – Hradec Králové
36 kg 1. Kořínek Š., VŠ Praha 40 kg 1. Bosák M., RH Ostrava
2. Neuman K., Škoda Plzeň 2. Šimánek V., VŠ Praha
3. Korba R., ODPM Bardejov 3. Herynek P., ZVÚ Hradec Králové
Subík T., Baník Ostrava Kreidl V., Škoda Plzeň
       
44 kg 1. Černota D., Baník Ostrava 48 kg 1. Schicker P., Škoda Plzeň
2. Lacina P., VŠ Praha 2. Kalous L., Sparta ČKD Praha
3. Zetek J., Sparta ČKD Praha 3. Štusák M., Loko Česká Trebová
Pavlíček J., Slávia Trnava Truneška V., MEZ Mohelnice
       
53 kg 1. Tomáš D., ZVÚ Hr. Králové 58 kg 1. Vališ M., ZVÚ Hradec Králové
2. Hvozdovič M., Baník Ostrava 2. Ogrocký V., Baník Karviná
3. Sotulár Ľ., Slezan STS Opava 3. Michalík P., Baník Ostrava
Vanek P., Škoda Plzeň Hubina M., MEZ Mohelnice
       
64 kg 1. Šístek V., Škoda Plzeň 72 kg 1. Šafarovský J., Ústi n/Labem
2. Szabo A., Ml. Rim. Sobota 2. Hančl P., RH Litomeřice
3. Barto M., Ml. Rim. Sobota 3. Utis I., Ml. Rim. Sobota
Suksa M., MEZ Mohelnice Bujnoch R., RH Ostrava
   
nad 72 kg 1. Mahutka V., EME Melník
2. Kolbl J., Baník Ostrava
3. Tesař Z., Sp. Hr. Králové
Vrba M., Loko Louny
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastencov – 9. 5. 1987 – TJ Jablonec nad Nisou
44 kg 1. Klobása P., Baník Ostrava OKD 48 kg 1. Kopeček M., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Schicker P., Škoda Plzeň 2. Přinda P., Škoda Plzeň
3. Glonek D., Baník Ostrava OKD 3. Čurma V., ŠVS – M Ban. Bystrica
Tobolič B., Slávia Kromeříž Vainer J., Škoda Plzeň
       
53 kg 1. Klimek Z., Baník Ostrava 57 kg 1. Víteček S., VŠ Praha
2. Pavlica M., Baník Ostrava OKD 2. Šimsa R., Škoda Plzeň
3. Petr Ľ., Mladosť Poprad 3. Karaba I., Slavia Bratislava
Hubálek T., Spoje Praha Lukáč Š., Slávia Trnava
       
62 kg 1. Hroudný R., ZVÚ Hr. Králové 68 kg 1. Kořínek L., Baník Ostrava OKD
2. Koky A., SVŠ – M B. Bystrica 2. Prokeš V., Rudolfova huť Dubí
3. Horník J., SVŠ – M B. Bystrica 3. Kolesár P., SVŠ – M B. Bystrica
Stankovič J., Baník Ostrava Kostelecký M., Baník Ostrava OKD
       
75 kg 1. Schofer R., Baník Ostrava nad 75 kg 1. Macnar J., TJ Jičín
2. Mareš M., TJ Jičín 2. Jeřábek M., Spoje Praha
3. Josis F., Liaz Jablonec n.N 3. Kropáček J., Baník Ostrava OKD
Šťastný J., Liaz Jablonec n.N Klika M., Liaz Jablonec n.N
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastencov družstvá – 14. 11. 1987 – Jihlava
1. Baník Ostrava OKD 10 bodov
2. Sp. ZVÚ Hr. Králové 8
3. Mladosť Poprad 6
4. Slávia SVŠT Bratislava 4
5. TJ Jičín 2
6. Škoda Plzeň 0
 
Majstrovstvá ČSSR: dorasteniek – 10. 10. 1987 – TJ Vinohrady BSP Bratislava
47 kg 1. Wojtowiczová J., Jičín 50 kg 1. Gecková A., Zemplín Michalovce
2. Kostlivá Z., Vršovice Praha 2. Bínová E., Lok. Ostrava
3. Holečková R., Sp. Hr. Králové 3. Slatinská K., Vinohrady Bratislava
Jasanská E., Jablonec Štelcová M., Baník Karviná
5.-6. Marmulová B., Patroka Bratislava 5.-6. Žigmundová Z., Slávia B. Bystrica
Pistovčáková J., Baník Prievidza Strachotová N., VŠ Praha
       
53 kg 1. Burešová P., Sp. Hr. Králové 56 kg 1. Fejfarová N., Sp. Hradec Králové
2. Pechovičová P., Baník Ostrava 2. Vernerová M., Bohušice
3. Boháčková J., Jablonec 3. Michalovčíková I., Zemplín Michalovce
4. Mateašíková Z., Pezinok Ciprová V., Sp. Praha
5. Dušeková S., Pezinok 5. Bocová H., Vinohrady Bratislava
6. Surovcová J., Vinohrady Bratislava
       
59 kg 1. Hozáková L., Sp. Hr. Králové 64 kg 1. Hefková K., Vinohrady Bratislava
2. Karlová M., Turnov 2. Potužáková D., Vršovice
3. Sládeková L., Vinohrady Bratislava 3. Cifraničová Ž., Lok Košice
4. Maříková D., Sp. Hr. Králové 4. Dospivová M., Ostrava
5. Nováková S., Jihlava 5.-6. Kostková A., Prievidza
6. Šišoláková Z., Prievidza Zelenková V., Vršovica
   
nad 64 kg 1. Jelínková M., Zbrjovka Brno
2. Pellantová V., Sp. Hr. Králové
3. Kučírková L., Dečín
4. Baginová N., Pezinok
5. Hupková V., Pezinok
6. Maříková R., Spoje Praha
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastenky družstvá – 11. 10. 1987 – TJ Vinohrady Bratislava
1. TJ Vinohrady Bratislava 8 bodov
2. Spartak Hradec Králové 6
3. LIAZ Jablonec n/Nisou 4
4. Štramberk 2
5. Baník Prievidza 0
 
Majstrovstvá ČSSR: juniorov – 19. 9. 1987 – Ostrava
55 kg 1. Bodnár G., Rim. Sobota 60 kg 1. Pražský D., VŠ Praha
2. Koky Z., VŠ Praha 2. Blahuta R., VŠ Praha
3. Puchel V., Karviná 3. Krejza K., VŠ Praha
Klímek Z., B. Ostrava Kašuba J., Hr. Králové
5. Pavliga M., B. Ostrava 5. Koky A., SVSM B. Bystrica
Janča R., Karviná Brabec B., VŠ Praha
       
65 kg 1. Novášek R., VŠ Praha 71 kg 1. Vensek J., Dukla B. Bystrica
2. Drahota P., VŠ Praha 2. Heller R., Dukla B. Bystrica
3. Smuda J., SVSM B. Bystrica 3. Schicker J., VŠ Praha
Zigo D., VŠ Praha Zima R., Hr. Králové
5. Kundrát A., Jičín 5. Veselý L., VŠ Praha
Jambrich Ľ., VŠDS Žilina Kantor P., B. Ostrava
       
78 kg 1. Báča M., VŠ Praha 86 kg 1. Karager R., VŠ Praha
2. Riňák V., Dukla B. Bystrica 2. Fáber I., Dukla Vyškov
3. Michek J., Dukla Vyškov 3. Hampl M., Dukla B. Bystrica
Kyzivát R., Jičín Rejchrt P., VŠ Praha
5. Mlenský P., VŠ Praha 5. Ivanka I., Dukla B. Bystrica
Matejček J., VŠ Praha Žilka P., SVSM B. Bystrica
       
95 kg 1. Babinčák L., B. Bystrica nad 95 kg 1. Klika M., Jablonec
2. Žilka V., Dukla Vyškov 2. Rakowski R., VTJ Žilina
3. Bečka B., VŠ Praha 3. Topič P., S. Blovie
Macnár J., Jičín
5. Pařík R., Dukla B. Bystrica
Novotný, VŠ Praha
 
Majstrovstvá ČSSR: muži – 10.-11. 10. 1987- Jičín
60 kg 1. Borbely R., Dukla B. Bystrica 65 kg 1. Petřikov P., Dukla B. Bystrica
2. Marušin J., Dukla B. Bystrica 2. Dr. Šefl V., Sparta ČKD Praha
3. Blahuta R., Baník Ostrava OKD 3. Šedivák P., Dukla B. Bystrica
Urban L., TJ Jičín Drahota P., VŠ Praha
       
71 kg 1. Vensek J., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Letošník M., TJ Jičín
2. Ulčník K., Dukla B. Bystrica 2. Chynoranský R., Dukla B. Bystrica
3. Vyčítal J., TJ Jičín 3. Báča M., VŠ Praha
Sýkora P., VŠ Praha Vašek L., Baník Ostrava OKD
       
85 kg 1. Karger R., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Sosna J., VŠ Praha
2. Votruba V., VŠ Praha 2. Bydžovský V., Dukla B. Bystrica
3. Mareček B., Baník Ostrava OKD 3. Pfaur J., Baník Ostrava OKD
Purkert K., Baník Ostrava OKD Babinčák L., Dukla B. Bystrica
       
nad 95 kg 1. Furák I., Dukla B. Bystrica absolut. 1. Furák I., Dukla B. Bystrica
2. Řezáč M., Dukla B. Bystrica 2. Sosna J., VŠ Praha
3. Berg J., Spartak ČKD Praha 3. Řezáč M., Dukla B. Bystrica
Svoboda J., VŠ Praha Mareček B., Baník Ostrava OKD
 
Majstrovstvá ČSSR: muži – družstvá – 22. 11. 1987 – Praha
1. Dukla Banská Bystrica 40 bodov
2. Vysoké školy Praha 36
3. Baník Ostrava OKD 32
4. TJ Jičín 20
5. Spartak ZVÚ Hr. Králové 16
6. Sparta ČKD Praha 14
7. VTJ VVŠ LS Vyškov 8
8. VSŽ Košice 2
   
Majstrom ČSSR družstiev a stalo družstvo Dukla B. Bystrica. Z I. celoštátnej ligy zostupuje TJ VSŽ Košice a pre rok 1988 sa zaraďuje do slovenské národnej ligy.

 
Kvalifikácia o postup do celoštátnej ligy: muži – 21. 11. 1987 – Martin
1. ZŤS Martin 4 body
2. Baník 1. máj Karviná 2
3. MEZ Mohelnice 0
 
Do I. celoštátnej ligy postupuje družstvo TJ ZŤS Martin. Ostatné účastnícke družstvá sa zaraďujú do národnej ligy ČSR.
 
Majstrovstvá ČSSR: ženy – 11. 4. 1987 – Turnov
48 kg 1. Haldová H., LIAZ Jablonec 52 kg 1. Hanudeľová Z., Sl. PF UPJŠ Prešov
2. Štelcová M., Baník Kaviná 2. Surovcová J., Vinohrady BSP Bratislava
3. Husivargová A., Sl. PF UPJŠ Prešov 3. Rabasová D., Baník Karviná, 1. máj
Durecová D., LIAZ Jablonec n.N. Hladková K., Sokol Kostice
       
56 kg 1. Kraslová M., PF UPJŠ Prešov 61 kg 1. Šindlerová L., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Hozáková L., Hr. Králové 2. Kováčová M., VŠ Praha
3. Sedláčková A., Sl. PF UPJŠ Prešov 3. Nemcová J., Slezan STS Opava
Štepánková M., Český lev Neštemice Hamzová J., LIAZ Jablonec n.N
       
66 kg 1. Mudr. Meřínská R., H. Králové 72 kg 1. Groborzová R., VŠTJ Technika Brno
2. Potužáková D., Vršovice 2. Bartošová J., TJ Turnov
3. Marhanová K., Hr. Králové 3. Kručinská A., Sl. PF UPJŠ Prešov
Fábryová P., Slovan Patronka Blava Sirá L., Baník Karviná 1. máj
   
absolut. 1. Šindlerová L., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Faksová J., Slezan STS Opava
3. Groborzová R., VŠTJ Technika Brno
Bartošová J., TJ Turnov
 
Majstrovstvá ČSSR: ženy družstvá – 12. 4. 1987 – Turnov
1. LIAZ Jablonec nad Nisou 8 bodov
2. Slávia PF UPJŠ Prešov 6
3. Spartak ZVÚ Hr. Králové 4
4. Sokol Kostice 2
5. Slovan Patronka Bratislava 0
 
Reprezentačné družstvo mužov pre r. 1987
60 kg Petřikov Pavel
65 kg
71 kg Vensek Josef, Sýkora Petr, Slabý Jaroslav
78 kg Báča Martin, Letošník Milan, Chynoranský Roman
86 kg Purkert Karel, Karger Roman
95 kg Sosna Jiří
+95 kg Furák Ivan, Řezáč Milan
 
Reprezentačné družstvo ženy pre r. 1987
48 kg Haladová Helena
52 kg
56 kg Vávrová Anna
61 kg Kováčová Margita, Šindlerová Lenka, Hamzová Jarmila
66 kg
72 kg Jenčíková Ivana, Bartošová Jitka, Groborzová Renata
+ 72 kg Faksová Jana
 
Výber SSR: juniori – 1987
60 kg Lontoš Rado, Jendželovský Maroš, Malovec Karol
65 kg Zigo Dušan, Smuda Július
71 kg Megela Michal, Lavoster Milan,
78 kg Oros Peter, Zachar Juraj, Kiss Richard
86 kg Stromko Ľubomír
95 kg Slovinec Miroslav
Náhradníci:
65 kg Jambrich Ľudovít
95 kg Hruška Robert
 
Výber SSR: dorastenci – 1987
48 kg Čurma Vladimír
53 kg Gombala Peter, Petr Ľubomír
57 kg Lukáč Štefan, Karaba Igor,
62 kg Horník Ján, Šurina Roman,
68 kg Kolesár Peter
75 kg Kačmár Ondrej, Šomrai Rudolf
+75 kg Žilka Peter, Toman Marian
Náhradníci:
57 kg Jáger René
68 kg Turčáni Slavomír
44 kg Príhoda Marek
 
Reprezentačný výber ČSSR: žien do 18 rokov pre r. 1987
Jelínková Monika
Boháčková Jana
Karlová Monika
Potužáková Dagmar
Dušková Vendula
Hefková Karin
 
Reprezentačné družstvo ČSSR: dorastencov pre r. 1987
53 kg Ťupa František, Hembal Jiří
57 kg Šimsa Roman, Víteček Stanislav, Lukáč Štefan
62 kg Koky Anton, Hroudný Richard
68 kg Lauro Jaromír, Sedlák Jan
75 kg Ludvík Dan
+ 75 kg Macnar Jaroslav, Kropáček Jaroslav
 
Majstrovstvá Sveta – muži 12.-15. 10. 1987 – Essen
60 kg 9. Šedivák Petr, VŠ Praha
65 kg 13. Petřikov Pavel, Dukla B. Bystrica
95 kg Sosna Jiří, VŠ Praha – bez umiestnenia
absolútka Sosna Jiří, VŠ Praha – bez umiestnenia
 
Majstrovstvá Európy: muži 7.-10. 5. 1987 – Paris
95 kg 5. Sosna Jiří, VŠ Praha
absolútka 5. Sosna Jiří, VŠ Praha
 
Majstrovstvá Európy: juniorov a junioriek 5.-8. 11. 1987 – Wroclav
65 kg 3. Nováček Roman
71 kg Vensek Josef – bez umiestnenia
78 kg 3. Báča Martin
86 kg Karger Roman – bez umiestenia
66 kg 3. Hefková Karin
nad 72 kg 5. Jelínková Monika
 
Svetový turnaj: žien 12.-13. 9. 1987 – Leonding
61 kg 7. Šindlerová Lenka
66 kg Hefková Karin, Potužáková Dagmar – bez umiestnenia
nad 72 kg Jelínková Monika – bez umiestnenia
Vitajte na stránke Viliama Kohúta. NOVINKA !!! KNIHA NÁVŠTEV !!! NOVINKA
1987