1969 - 1970 - 1971 - 1972 - 1973 - 1974 - 1975 - 1976 - 1977 - 1978 - 1979 -
- 1980 - 1981 - 1982 - 1983 - 1984 -1985 -1986 - 1987 - 1988 - 1989 - 1990 - 1991 - 1992 -
 
Majstrovstvá SSR: mladší žiaci – 18. 9. 1989 – Štúrovo
30 kg 1. Dubovský P., Loko Pezinok 33 kg 1. Pařísek M., Loko Pezinok
2. Tokarčík J., ZŤS Martin 2. Lipták P., Bardejov
3. Pavlovič J., Zemplín Michalovce 3. Giertly R., Humenné
3. Melko M., Zemplín Michalovce 4. Klimo M., Sl. Žilina
       
36 kg 1. Pokrývka B., Trnava 40 kg 1. Ševčík J., ZŤS Martin
2. Pozárik J., P. Bystrica 2. Mikolaj M., Poprad
3. Chládek R., P. Bystrica 3. Gregor J., Dukla B. Bystrica
3. Krnáč J., PS Bratislava 3. Csányi A., Štúrovo
       
44 kg 1. Cibulka F., BSP Bratislava 48 kg 1. Štefanský I., SVŠT Bratislava
2. Jankovič T., BSP Bratislava 2. Michalík N., Rožňava
3. Neu R., Loko Pezinok 3. Hausner M., SVŠT Bratislava
3. Holý P., ZŤS Martin 3. Minarik A., ZŤS Martin
       
53 kg 1. Beseda P., PS Bratislava 58 kg 1. Pasternák Slav., Prešov
2. Cisár P., PS Bratislava 2. Farkaš R., SVŠT Bratislava
3. Oláh E., Lučenec 3. Škultéty A., SVŠT Bratislava
3. Bičianek A., Ml. Žilina 3. Urban J., Prievidza
       
64 kg 1. Trška J., SVŠT Bratislava nad 64 kg 1. Trška J., SVŠT Bratislava
2. Koňarik P., BSP Bratislava 2. Koňarik P., BSP Bratislava
3. Štocl O., Poprad 3. Štocl O., Poprad
3. Herda M., Dubnica 3. Herda M., Dubnica nad Váhom
 
Majstrovstvá SSR: starší žiaci – 21. 10. 1989 – Trnava
36 kg 1. Brinda P., ZŤS Dubnica 40 kg 1. Vámoš P., Jun. Lučenec
2. Sarvaš M., Jun. Lučenec 2. Holéci I., SVŠT Bratislava
3. Kostka R., VSŽ Košice 3. Horkulič M., Slávia Prešov
Belfi M., Agro Levice Šándor M., Juhocelpap Štúrovo
5. Stpper M., TJ Zl. Moravce 5. Oršulák M., Sl. Prešov
Kačmár M., Sl. Prešov Marci R., Mladosť Poprad
       
44 kg 1. Tománek J., Loko Pezinok 48 kg 1. Utis R., Ml. Rim. Sobota
2. Purdeš P., DPM Bardejov 2. Ivan J., Agro Levice
3. Nagy A., Jun. Lučenec 3. Haluško M., TJ Bardejov
Harvan J., Jun. Lučenec Gregor J., Dukla B. Bystrica
5. Genya F., Jun. Lučenec 5. Viner I., Zemplín Vihorlat Michalovce
Kompas P., Mier Nitra Maník M., ZŤS Martin
       
53 kg 1. Zán P., Ml. Rim. Sobota 58 kg 1. Peteja M., Sl. VŠDS Žilina
2. Augustín M., Sl. Trnava 2. Kurty J., DPM Bardejov
3. Kuľka Ľ., TJ Bardejov 3. Petrovič B., BSP Bratislava
Palinský D., Agro Levice Vrzgula J., BSP Bratislava
5. Kašper M., Sl. Prešov 5. Capák E., Loko Rim. Sobota
Švarc V., Baník Prievidza Holúbek J., Sl. Žilina
       
64 kg 1. Olajec Š., PS Bratislava 72 kg 1. Bartok M., PS ratislava
2. Magula M., BSP Bratislava 2. Hrabina M., BSP Bratislava
3. Komloš M., Sl. Prešov 3. Bravčok R., Dukla B. Bystrica
Rovenský R., Loko Pezinok Tisoň P., Loko Pezinok
5. Haulitusz R., Kolárovo 5. Mladý M., Baník Prievidza
Macák M., BSP Bratislava Tomášik M., ZŤS Martin
   
nad 72 kg 1. Bárta M., Mier Nitra
2. Slabý M., Sl. Žilina
3. Filkor P., Dukla B. Bystrica
Keleberc B., Loko Pezinok
5. Čopák B., Zemplín Vihorlat Michalovce
Sivý R., Zemplín Vihorlat Michalovce
 
Majstrovstvá SSR: starších žiačok – 28. 10. 1989 – Žilina
36 kg 1. Šugárová Z., BSP Bratislava 40 kg 1. Viravcová L., Loko Humenné
2. Lukačinová D., Loko Humenné 2. Dubovská P., Loko Pezinok
3. Golitková N., PF B. Bystrica 3. Urbancová Ľ., VŠDS Žilina
4. Stankovská A., ZV Michalovce 4. Gaššová K., ZVL P. Bystrica
5. Kováčová M., ZV Michalovce
       
44 kg 1. Gombálová A., Ml. R. Sobota 48 kg 1. Krnáčová J., Patrónka Bratislava
2. Raszková Z., ZVL P. Bystrica 2. Slámková K., Loko Pezinok
3. Hančáková Z., Loko Humenné 3. Pavlíková M., Ml. Poprad
4. Lechmanová N., Loko Košice 3. Uvardyová N., ZV Michalovce
5. Sojková R., ZV Michalovce 5. Píšová Z., ČH Galanta
       
53 kg 1. Jarošová M., Loko Košice 58 kg 1. Vargová M., Junior Lučenec
2. Synáková A., Hlohovec 2. Berkyová R., PF B. Bystrica
3. Čiripová S., Loko Košice 3. Haklová R., Rapid Bratislava
3. Hefková A., BSP Bratislava 3. Furtáková Z., VŠDS Žilina
5. Besterciová A., ZV Michalovce
5. Šadláková H., ZVL P. Bystrica
       
64 kg 1. Zajacová A., Patr. Bratislava +64 kg 1. Kelecsenyiová Š., Štúrovo
2. Kozáková G., Loko Humenné 2. Pavlíková S., Mladosť Poprad
3. Miškovičová M., Hlohovec 3. Marianková M., VŠDS Žilina
3. Terkovičová M., Rapid Bratislava 4. Veghová L., Patrónka Bratislava
 
Majstrovstvá SSR: dorastenci – 1. 4. 1989 – Považská Bystrica
44 kg 1. Utis R., Mladosť R. Sobota 48 kg 1. Belfi E., Levice
2. Maniík R., Mladosť R. Sobota 2. Gaži M., Junior Lučenec
3. Racz R., Junior Lučenec 3. Holinga P., Slávia Prešov
3. Tománek J., Slávia SVŠT 3. Korba , ODPM Bardejov
       
53 kg 1. Matuszek M., Slávia Prešov 57 kg 1. Príhoda M., Sl. Prešov
2. Spurný P., SVŠM B. Bystrica 2. Orieščík S., ZŤS Martin
3. Hoclár M., Ml. Poprad 3. Belfi R., Slovan Levice
3. Bartoš R., Loko Zvolen 3. Puckaler L., VTV Nitra
       
62 kg 1. Schovanec I., SVŠM B. B. 68 kg 1. Vrastiak P., SVŠM B. Bystrica
2. Goban D., Sl. Prešov 2. Racz R., ZŤS Martin
3. Zemančík , SVŠM B. Bystrica 3. Dudek R., Sl. Prešov
3. Varga T., VSŽ Košice 3. Toronyi V., Sl. SVŠT
       
75 kg 1. Kačmár O., SVŠM B. B. nad 75 kg 1. Pepic S., SVŠM B. Bystrica
2. Balogh A., VSŽ Košice 2. Vaškovič P., Sl. SVŠT
3. Didi Z., Slov. Levice 3. Lovás P., SVŠM B. Bystrica
3. Varga M., BSP Bratislava 3. Húska I., ZŤS Martin
 
Majstrovstvá SSR: dorastenci – družstvá – 1989
1. Slávia SVŠT Bratislava 40 bodov
2. Slávia UPJŠ Prešov 33
3. ZŤS Martin 30
4. Vinohrady BSP Bratislava 24
5. Junior Lučenec 17
6. Mladosť Rimavská Sobota 15
7. Slávia Trnava 4
8. TJ VSŽ Košice 3
 
Majstrovstvá SSR: dorastenky – 15. 4. 1989 – Hlohovec
48 kg 1. Gecková L., ZV Michalovce 52 kg 1. Gecková A., Z. Vihorlat Michalovce
2. Marmulová B., Patrónka Blava 2. Jarošová M., Loko Košice
3. Matiová K., Lokomotíva Humenné 3. Vašíčková A., Loko Pezinok
3. Jelchová B., Loko Zvolen 3. Janderlová A., Sl. Patrónka
       
56 kg 1. Hanzelová E., VŠDS Žilina 61 kg 1. Mateašíková Z., Loko Pezinok
2. Dobošová M., Jun. Lučenec 2. Čonková M., ZV Michalovce
3. Križalkovičová M., Sl. Prešov 3. Valentíková J., Slovan Patrónka
3. Balašková A., Sl. Patrónka 3. Jirsákova K., Ml. B. Bystrica
       
66 kg 1. Burianová D., Loko Zvolen 72 kg 1. Baginová N., Loko Pezinok
2. Micíková D., ZV Michalovce 2. Jancová D., VŠDS Žilina
3. Zemanová A., Sl. Patrónka 3. Hutková A.., ZŤS Martin
3. Vrábová B., ZŤS Martin 3. Šušková E., Sl. Patrónka
   
nad 72 kg 1. Krišková J., Loko Pezinok
2. Marianková Z., VŠDS Žilina
 
Majstrovstvá SSR: dorastenky – družstvá 1989
1. Lokomotíva Pezinok 8 bodov
2. Zemplín Vihorlat Michalovce 6
3. Slávia VŠDS Žilina 4
4. Slovan Patrónka Bratislava 2
5. Slávia Prešov
6. Lokomotíva Zvolen odstúpili zo súťaže
 
Majstrovstvá SSR: juniori – 27. 5. 1989 – Bratislava
55 kg 1. Čurma V., Dukla B. Bystrica 60 kg 1. Horník J., Dukla B. Bystrica
2. Matuszek M., Pezinok 2. Čulka R., Dukla B. Bystrica
3. Matel I., SVŠT Bratislava 3. Príhoda M., Prešov
Bobaľ M., Lučenec Šimonovič J., SVŠT Bratislava
5. Spurný P., Stav. B. Bystrica 5. Belfi R., Levice
Mojsej N., ZV Michalovce Lukáč Š., Trnava
       
65 kg 1. Lontoš R., Dukla B. Bystrica 71 kg 1. Ulč J., Dukla B. Bystrica
2. Bálek J., Žilina 2. Jambrich Ľ., Žilina
3. Schovanec I., Dukla B. Bystrica 3. Toronyi V., SVŠT Bratislava
Čopák G., ZV Michalovce Rác R., Martin
5. Blászek J., Zvolen 5. Šurina R., Trnava
Gregor M., Dukla L. Mikuláš Madej M., Košice
       
78 kg 1. Zachar J., R. Sobota 86 kg 1. Stromko Ľ., Dukla B. Bystrica
2. Kiss R., PS Bratislava 2. Kopuletý Ľ., Dukla L. Mikuláš
3. Varga M., BSP Bratislava 3. Paulík R., Hlohovec
Brož J., Dukla L. Mikuláš Brož L., Prešov
5. Raši R., Košice 5. Vaškovič P., SVŠT Bratislava
Skalský, PS Bratislava Lovás P., Dukla B. Bystrica
       
95 kg 1. Svoboda R., Zvolen nad 95 kg 1. Húska I., Martin
2. Urban Ľ., Žilina 2. Kľuka R., Dukla B. Bystrica
3. Fiala J., Prešov
Hanák R., Spišská N. Ves
5.Jašíček V., Nitra
Mojžiš P., Zvolen
 
Majstrovstvá SSR: muži – 25. 2. 1989 – Banská Bystrica
60 kg 1. Marušin J., Dukla B. Bystrica 65 kg 1. Loutoš R., Dukla B. Bystrica
2. Lukáč Š., Sl. Trnava 2. Brabec B., Dukla B. Bystrica
3. Malata J., ZŤS Martin 3. Martiniak M., ZŤS Martin
3. Foltýn R., Dukla B. Bystrica 3. Hrnčiar I., Sl. Trnava
       
71 kg 1. Kozák Z., ZŤS Martin 78 kg 1. Pilař J., Dukla B. Bystrica
2. Šurina R., Sl. Trnava 2. Kyzivát R., Dukla B. Bystrica
3. Zanovit I., ZŤS Martin 3. Strýček V., PS Bratislava
3. Horvát B., PS Bratislava 3. Tobiaš M., VSŽ Košice
       
86 kg 1. Stromko Ľ., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Šenkár M., ZŤS Martin
2. Kropáček J., Dukla B. Bystrica 2. Žilka V., ZŤS Martin
3. Žilka P., Dukla B. Bystrica 3. Pepic S., Dukla B. Bystrica
3. Jakubík J., ZŤS Martin 3. Pařik R., Dukla B. Bystrica
       
nad 95 kg 1. Babinčák A., Solivar Prešov absol. 1. Babinčák A., Solivar Prešov
2. Sivák I., ZŤS Martin 2. Stromko Ľ., Dukla B. Bystrica
3. Hoťka M., ZŤS Martin 3. Strýček V., PS Bratislava
3. Lipjanec J., Solivar Prešov 3. Kyzivát R., Dukla B. Bystrica
5. Korčák M., S. Prešov, Dom J., ZŤS Martin
 
Majstrovstvá SSR: muži – družstvá – 1989
1. Slávia VŠDS Žilina 35 bodov
2. PS Bratislava 24
3. VSŽ Košice 20
4. Solivar Prešov 19
5. Vinohrady BSP Bratislava 15
6. VVLS SNP Košice 7
 
Kvalifikáčný turnaj o postup do SNL: muži – 25. 9. 1989 – Trnava
1. Slávia Trnava 6
2. Vinohrady BSP Bratislava 4
3. Slávia UPJŠ Prešov 2
4. Baník Prievidza 0
 
Do SNL 1990 postupujú z kvalifikácie družstvá TJ Slávia Trnava a TJ Vinohrady BSP Bratislava.
 
Majstrovstvá SSR: ženy – 4. 3. 1989 – Prešov
48 kg 1. Husivargová A., Slávia Prešov 52 kg 1. Gecková A., Zemplín Michalovce
2. Šimonová Z., Zem. Michalovce 2. Nadaždyová G., BSP Bratislava
3. Žigmundová Z., PF B. Bystrica 3. Hanudeľová Z., Sl. Prešov
       
56 kg 1. Janošíková M., BSP Bratislava 61 kg 1. Nurková Ľ., Zemplín Michalovce
2. Surovcová J., BSP Bratislava 2. Sedláčková A., Sl. Prešov
3. Michalovčíková I., Z. Michalovce 3. Feldmajerová D., PF B. Bystrica
       
66 kg 1. Bardáková J., Sl. Prešov 72 kg 1. Michalová A., BSP Bratislava
2. Tóthová M., Loko Pezinok 2. Zajíčková M., BSP Bratislava
3. Fabryová P., BSP Bratislava 3. Martinčoková M., Sl. Prešov
   
nad 72 kg 1. Danková A., BSP Bratislava
2. Hupková V., Loko Pezinok
3. Steinerová G., PF B. Bystrica
 
Majstrovstvá SSR: ženy – družstvá – 4. 3. 1989 – Prešov
1. Zemplín Vihorlat Michalovce 6 bodov
2. BSP Vinohrady Bratislava 4
3. Slávia UPJŠ Prešov 2
4. Slávia PF Banská Bystrica 0
5. Loko Pezinok 0 – odstúpili zo súťaže
 
Majstrovstvá ČSSR: starší žiaci – 11. 11. 1989 – Bratislava
36 kg 1. Murka S., TJ Gottwaldov 40 kg 1. Hradil M., TJ Gottwaldov
2. Kučera K., TJ Jičín 2. Švantner M., Škoda Plzeň
3. Vymazal Z., Sp. Velká Bíteš 3. Dědek R., Baník Ostrava OKD
Soljak V., VŠ Praha Bumbala M., TJ Gottwaldov
5. Belfi M., Agro Sn Levice 5. Štepánek M., Sokol Rochlice
Dostál J., TJ Gottwaldov Beránek M., Tatran Brno
       
44 kg 1. Tománek J., Loko Pezinok 48 kg 1. Pešek J., T. Prachatice
2. Kapoun P., Vršovice 1870 2. Frýbert J., EMĚ Mělník
3. Král P., RH Brno 3. Koza D., Baník Ostrava OKD
Šubrt M., Baník Ostrava OKD Domek M., RH Karlový Vary
       
53 kg 1. Hrubý M., Škoda Plzeň 58 kg 1. Kantor J., Baník Ostrava OKD
2. Slunkovský P., RH Litoměřice 2. Bocek P., RH Sp. ZVÚ Hradec Králové
3. Dluhoš P., Baník Ostrava OKD 3. Přinda D., Škoda Plzeň
Daněk P., T. Holešov Záhora M., VŠ Praha
5. Malacha P., Baník Ostrava OKD 5. Baloun J., VŠ Praha
Kulka Ľ., ODPM Bardejov Hubinka M., MEZ Mohelnice
       
64 kg 1. Olajec Š., PS Bratislava 72 kg 1. Staroveský L., MEZ Mohelnice
2. Aulehla R., Olomouc 2. Cibulka T., TJ Gottwaldov
3. Haulitusz R., Družstevník Kolárovo 3. Fenik P., Spoje Praha
Zafouk F., VŠ Praha Sobota J., RH Sp. ZVÚ Hradec Králové
5. Rezek M., VŠ Praha 5. Kuš R., Slezan STS Opava
Lazná J., NHKG Ostrava Martínek R., Baník Ostrava OKD
   
nad 72 kg 1. Zátopek M., Sezan STS Opava
2. Šimík P., Spoje Praha
3. Bárta M., Mier Nitra
Stehno P., NHKG Ostrava
5. Sivý R., ZV Michalovce
Vazač K., EMĚ Mělník
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastenci – 13. 5. 1989 – Žilina
44 kg 1. Pešek J., Prachatice 48 kg 1. Český J., Jablonec n/N.
2. Smolík P., VŠ Praha 2. Klust E., Jablonec n/N.
3. Král P., RH Brno 3. Vaňous R., Jičín
Hrčka M., B. Ostrava Dančevský D., B. Ostrava
5. Tománek J., SVŠT Bratislava 5. Korba R., Bardejov
Mičan V., NHKG Ostrava Vala J., Česká Třebová
       
53 kg 1. Černota D., B. Ostrava 57 kg 1. Kopeček M., Hr. Králové
2. Bura L., B. Ostrava 2. Klobása P., B. Ostrava
3. Matuszek M., SVŠT Bratislava 3. Motlíček M., B. Ostrava
Spurný P., B. Bystrica Kuba M., Jičín
5. Schneider M., VŠ Praha 5. Hvozdovič M., B. Ostrava
Tobolič B., Kroměříž Príhoda M., Prešov
       
62 kg 1. Vališ M., Hr. Králové 68 kg 1. Vraštiak P., B. Bystrica
2. Hýbner K., Ústi nad Labem 2. Saksa M., Mohelnice
3. Schovanec I., B. Bystrica 3. Toronyi V., SVŠT Bratislava
Janovský J., B. Ostrava Kučera J., VŠ Praha
5. Glonek P., B. Ostrava 5. Bartovský T., Plzeň
Jodas F., Jablonec n/N. Žitný J., Hr. Králové
   
75 kg 1. Vykoupil B., NHKG Ostrava
2. Záhorský J., Hr. Králové
3. Kačmár O., B. Bystrica
Kocian P., VŠ Praha
5. Šístek V., Plzeň
Gabčo M., Dubnica nad Váhom
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastenci – družstvá – 26. 11. 1989 – Jihlava
1. Baník Ostrava OKD 10 bodov
2. Sl. SVŠT Bratislava 8
3. Sp. ZVÚ Hradec Králové 5
4. Škoda Plzeň 4
5. Junior Lučenec 2
6. TJ Jičín 1
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastenky – 3. 6. 1989 – Pezinok
48 kg 1. Gecková Z., ZV Michalovce 52 kg 1. Wojtowiczová J., Sp. ZVÚ Hr. Králové
2. Marmulová B., Patrónka Blava 2. Bystrá D., LIAZ Jablonec n.N.
3. Plocová L., Vršovice 1870 3. Gecková A., ZV Michalovce
Macáková M., Sn. Varnsdorf Topičová P., Tatran Holešov
5. Joštová D., Sp. ZVÚ Hr. Králové 5. Musilová ., Sn. Varnsdorf
Matiová K., Lokomotíva Humenné Janderlová A., Patrónka Bratislava
       
56 kg 1. Burešová P., Hr. Králové 61 kg 1. Vernerová M., Sn. Varnsdorf
2. Jiránková M., Tj Klatovy 2. Šulcová H., RH Litoměřice
3. Jančová A.., Loko Děčín 3. Mateašíková Z., Loko Pezinok
Dobošová M., Junior Lučenec Křupalová P., Baník Ostrava
5. Kalistová J., Sn. Varnsdorf 5. Jirsáková K., PF B. Bystrica
Hanzelová E., Sl. VŠDS Žilina Mlčochová E., TJ Gotwaldov
       
66 kg 1. Martinová D., Loko Děčín 72 kg 1. Hefková K., Patrónka Bratislava
2. Štusáková R., LIAZ Jablonec 2. Kučírková L., Hr. Králové
3. Maříková D., Hr. Králové 3. Baginová N., Loko Pezinok
Coufalová J., Sokol Holice Jancová D., Sl. VŠDS Žilina
5. Horňáková Š., Loko Pobežovice 5. Vlasáková M., Vršovice 1870
Miciková D., ZV Michalovce Janičková V., Spartak Hulín
   
nad 72 kg 1. Dominiková P., Hr. Králové
2. Holejšovská L., Vršovice 1870
3. Marianková Z., Sl. VŠDS Žilina
4. Mašková J., Sn. Varnsdorf
 
Hodnotenie uspešnosti oddielov na M ČSSR dorasteniek:
1. Spartak ZVÚ Hradec Králové 31 bodov
2. Slovan Varnsdorf 16,5
3.-4. Slovan Patrónka Bratislava 13,5
Zemplín Vihorlat Michalovce 13,5
5. Lokomotíva Děčín 10,5
6.-7. Vršovice 1870 10
LIAZ Jablonec n.N 10
8. Slávia VŠDS Žilina 9
9. Lokomotíva Pezinok 7
10.-11. TJ Klatovy 5
Rudá hvězda Litoměřice 5
12.-15. Tatran Holešov 3,5
Junior Lučenec 3,5
Sokol Holice 3,5
Baník Ostrava OKD 3,5
16.-19. Spartak Hulín 1,5
Lokomotíva Poběžovice 1,5
TJ Gottwaldov 1,5
Slávia PF Banská Bystrica 1,5
 
Majstrovstvá ČSSR: dorastenky – družstvá – 4. 6. 1989 – Pezinok
1. Spartak ZVÚ Hradec Králové 8 bodov
2. NHKG Ostrava 6
3. Slovan Varnsdorf 4
4. Zemplín Vihorlat Michalovce 2
5. Lokomotíva Pezinok 0
 
Majstrovstvá ČSSR: juniorov – 14. 10. 1989 – Jičín
55 kg 1. Bura L., B. Ostrava 60 kg 1. Kubaščík M., VŠ Praha
2. Matuszek M., Loko Pezinok 2. Janča R., Dukla B. Bystrica
3. Koky Z., Slezan STS Opava 3. Lukáč Š., Slávia Trnava
Čurma V., VTJ Vyškov Kuba M., TJ Jičín
5. Černota D., B. Ostrava 5. Landsmann M., Hr. Králové
Březina M., Slezan STS Opava Puchel V., Baník 1.máj Karviná
       
65 kg 1. Pražský D., VŠ Praha 71 kg 1. Babjak P., VŠ Praha
2. Nováček R., Dukla B. B. 2. Schicker J., Dukla B. Bystrica
3. Šimsa R., Dukla B. Bystrica 3. Vraštiak P., Dukla B. Bystrica
Lontoš R., Dukla B. Bystrica Ulč J., Dukla B. Bystrica
5. Petr L., Dukla B. Bystrica 5. Kvaček R., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Vališ M., Hr. Králové Nosek P., Spoje Praha
       
78 kg 1. Tokarčík M., VTJ Vyškov 86 kg 1. Stromko Ľ., Dukla B. Bystrica
2. Kořínek L., Dukla B. Bystrica 2. Kotek O., VŠ Praha
3. Kačmár O., Dukla B. Bystrica 3. Schofer R., Baník Ostrava
Pilař J., Dukla B. Bystrica Kropáček J., Dukla B. Bystrica
5. Vaňátko R., Hr. Králové 5. Žilka P., Dukla B. Bystrica
Zachar J., Mladosť R. Sobota Macnar J., VŠ Praha
       
95 kg 1. Babinčák L., VTJ Vyškov nad 95 kg 1. Klika M., RH Praha Žižkov
2. Pepic S., Dukla B. Bystrica 2. Kolbl J., Baník Ostrava OKD
3. Bečka B., VŠ Praha 3. Pavlík K., SOU PS Hr. Králové
Hrabák T., VŠ Praha Kľuka R., Dukla B. Bystrica
5. Prokeš M., VTJ Vyškov 5. Húska I., Dukla B. Bystrica
Knotek A., Dukla B. Bystrica Slovinec M., VTJ Vyškov
 
Hodnotenie uspešnosti oddielov na M ČSSR juniorov:
1. Dukla Banská Bystrica 66 bodov
2. VŠ Praha 34,5
3. VTJ VVŠ PV Vyškov 20,5
4. Baník Ostrava OKD 17
5. RH Praha Žižkov 7
6. RH Sp. ZVÚ Hradec Králové 6
7.-8. Loko Pezinok 5
Slezan STS Opava 5
9.-11. TJ Jičín 3,5
SOU PS Hradec Králové 3,5
Slávia Trnava 3,5
12.-14. Baník 1.máj Karviná 1,5
Mladosť Rimavská Sobota 1,5
Spoje Praha
 
Majstrovstvá ČSSR: muži – 15.-16. 4. 1989 – Praha
60 kg 1. Kašuba J., ZVÚ Hr. Králové 65 kg 1. Nováček R., Dukla B. Bystrica
2. Svitič J., Baník Ostrava 2. Štrait F., ZVÚ Hr. Králové
3. Marušin J., Dukla B. Bystrica 3. Melíšek T., TJ Jičín
Blahuta R., Dukla B. Bystrica Lontoš R., Dukla B. Bystrica
5. Koky A., Dukla B. Bystrica 5. Bednář P., KPS Brno
Kubaščík M., ZŤS Martin Hrnčiar I., Slávia Trnava
       
71 kg 1. Věnsek J., Dukla B. Bystrica 78 kg 1. Chynoranský R., VŠ Praha
2. Petřikov P., ZVÚ Hr. Králové 2. Báča M., VŠ Praha
3. Kozák Z., ZŤS Martin 3. Letošník M., TJ Jičín
Haller R., VŠ Praha Sýkora S., Dukla B. Bystrica
5. Veselý L., VŠ Praha 5. Tokarčík M., VTJ VVŠ Vyškov
Sosna J., Sparta ČKD Praha Foltýnek D., VŠ Praha
       
86 kg 1. Karger R., Dukla B. Bystrica 95 kg 1. Hampl M., ZVÚ Hr. Králové
2. Votruba V., VŠ Praha 2. Babinčák L., Dukla B. Bystrica
3. Stromko L., Dukla B. Bystrica 3. Pepic S., Dukla B. Bystrica
Mareček B., Baník Ostrava OKD Brožek J., Baník Ostrava OKD
5. Jakubík J., ZŤS Martin 5. Havlíček R., Slávia Havířov
Rejchrt P., VŠ Praha Štastný J., TJ Jičín
   
nad 95 kg 1. Furák I., Dukla B. Bystrica
2. Řezáč M., Dukla B. Bystrica
3. Sivák I., ZŤS Martin
Čanda P., Sp. ZVÚ Hradec Králové
5. Nešporek P., Baník Ostrava OKD
Svoboda J., Sparta ČKD Praha
 
Majstrovstvá ČSSR: muži – družstvá – 1989
1. Dukla Banská Bystrica 30 bodov
2. RH ZVÚ Hradec Králové 24
3. Vysoké školy Praha 24
4. Baník Ostrava OKD 16
5. ZŤS Martin 16
6. TJ Jičín 16
7. VTJ VVŠ PV Vyškov 6
8. Sparta ČKD Praha 4
Majstrom ČSSR sa stalo družstvo Dukla B. Bystrica. Družstvo TJ Sparta ČKD Praha zostupuje do celoštátnej kvalifikačnej súťaže o postup do I. celoštátnej ligy ročníku 1990.
 
Majstrovstvá ČSSR: ženy – 27. 5. 1989 – Jablonec n.N.
48 kg 1. Husivargová A., Slávia Prešov 52 kg 1. Wojtowiczová J., TJ Jičín
2. Haladová H., KTN Dačice 2. Gecková A., ZV Michalovce
3. Durecová D., LIAZ Jablonec n.N 3. Justová K., Sp. ZVÚ Hr. Králové
Žigmundová Z., PF B. Bystrica Petrovičová I., PF B. Bystrica
5. Machová P., ZVÚ Hr. Králové 5. Bystrá D., LIAZ Jablonec n.N
Kostlivá Z., Vršovice 1870 Hanudeľová Z., Sl. UPJŠ Prešov
       
56 kg 1. Jánošíková M., BSP Bratislava 61 kg 1. Šindlerová L., ZVÚ Hr. Králové
2. Burešová P., ZVÚ Hr. Králové 2. Kissová T., Juhcelpap Štúrovo
3. Michalovčíková I., ZV Michalovce 3. Křupalová P., Baník Ostrava OKD
4. Fajfarová N., ZVÚ Hr. Králové Vernerová M., LIAZ Jablonec n.N
5. Barvínková I., Vršovice 1870 5. Sládeková L., BSP Bratislava
Hamzová J., LIAZ Jablonec n.N
       
66 kg 1. Štusáková R., LIAZ Jablonec 72 kg 1. Groborzová R., ZVÚ Hr. Králové
2. Potúžáková D., Vršovice 1870 2. Kučírková L., ZVÚ Hr. Králové
3. Dr. Měřínská R., ZVÚ Hr. Králové 3. Bartošová J., TJ Turnov
Dospivová K., LIAZ Jablonec n.N Pelejová V., Sokol Kostice
5. Bardáková J., Sl. UPJŠ Prešov 5. Vytasilová I., Spoje Praha
Tóthová M., Loko Pezinok Zájíčková M., BSP Bratislava
       
nad 72 kg 1. Ing.Pelantová V., Turnov absol. kat 1. Šindlerová L., ZVÚ Hr. Králové
2. Faksová J., LIAZ Jablonec 2. Groborzová R., ZVÚ Hr. Králové
3. Maříková R., Spoje Praha 3. Potužáková D., Vršovice 1870
4. Hupková V., Loko Pezinok Faksová J., Liaz Jablonec n.N.
5. Štěpánková M., Český lev Neštěmice
Bartošová J., TJ Turnov
 
Hodnotenie úspešnosti oddielov na M ČSSR – ženy
1. Spartak ZVÚ Hradec Králové 47,5 bodov
2. LIAZ Jablonec n.N. 29
3. TJ Turnov 12
4. Vršovice 1870 10,5
5.-6. Vinohrady BSP Bratislava 10
Slávia UPJŠ Prešov 10
7. Zemplín Vihorlat Michalovce 9
8.-9. TJ Jičín 7
Slávia PF Banská Bystrica 7
10. Spoje Praha 5,5
11.-13. KIN Dračice 5
Juhcelpap Štúrovo 5
Sokol Kostice 5
14. Lokomotíva Pezinok 4,5
15. Baník Ostrava 3,5
16. Český lev Neštěmice 1,5
 
Majstrovstvá ČSSR: ženy – družstvá – 28. 5. 1989 v Jablonci n.N.
1. Spartak ZVÚ hradec Králové 8 bodov
2. LIAZ Jablonec n.N. 6
3. Vinohrady BSP Bratislava 4
4. Zemplín Vihorlat Michalovce 2
5. Baník Karviná 1.má 0
 
Majstrovstvá Európy: juniori – juniorky – 23.-26. 11. 1989 Athény (Grécko)
60 kg Blahuta Richard – bez umiestnenia
65 kg 7. Nováček Roman
78 kg Kořínek Leoš – bez umiestnenia
86 kg 7. Stromko Ľubomír
96 kg 7. Bečka Bronislav
52 kg 9. Wojtowiczová Jana
61 kg 13. Vernerová Michaela
66 kg 3. Štusáková Radka
72 kg Kučírková Lenka – bez umiestnenia
 
Majstrovstvá Európy: muži – 11.-14. 5. 1989 – Helsinki (Fínsko)
60 kg 2. Šedivák Peter – VŠ Praha
65 kg 3. Petřikov Pavel – Hradec Králové
95 kg 2. Sosna Jiří – VŠ Praha
Vitajte na stránke Viliama Kohúta. NOVINKA !!! KNIHA NÁVŠTEV !!! NOVINKA
1989